Weighted Finite Automata

Přednáška:   Weighted Finite Automata
Přednášející:   Werner Kuich, Technische Universität Wien
Datum a čas: 23. září 2015, 14:00 - 16:30 (včetně přestávek)
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, Nová budova ČVUT, přednášková místnost T9:111
Jazyk: angličtina

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebooku G+ Twitteru !

#fitcvut

Přednáška uvádí do teorie polookruhů, speciálně ze zabývá Conwayovými polookruhy (Conway semirings). Dále se budeme zabývat Kleeneho teorémem na vážených konečných automatech nad Conwayovými polookruhy.

Literatura:
Zoltan Esik, Werner Kuich: Modern Automata Theory, Chapter 1. This electronic book can be downloaded from dmg.tuwien.ac.at/kuich.

Životopis přednášejícího:

Werner Kuich, se narodil v roce 1941 ve Vídni. Studovat matematiku a fyziku na Universität Wien a v roce 1965 dosáhl titulu PhD. Je také absolventem kurzu pro moderní počítačové technologie na Technické univerzitě ve Vídni. V letech 1963-1971 byl vědeckým pracovníkem v laboratoři IBM ve Vídni a v roce 1971 dosáhl habilitace na Technické univerzitě ve Vídni. Od roku 1971 je řádným profesorem na Technické univerzitě ve Vídni. Je také hostujícím profesorem ve Spojených státech (Michigan State University) a v Rusku (Immanuel Kant University, Kaliningrad). Účastnil se též výzkumných pobytů v Kanadě (University of Calgary), ve Finsku (Universitat Turku) a v Maďarsku (University of Szeged).

Pan Kuich je pořadatel konference "Významné události AutoMathA" projektu EU AutoMathA. Je člen mnoha programových výborech mezinárodních konferencí, člen edičního výboru časopisů "Journal of Automata, Languages and Combinatorics" a "Vestnik Rossiyskogo gosudarstvennogo universiteta im. Immanuela Kanta", člen rady Evropské asociace teoretické informatiky 1988-1996, člen technické komise TC1 Mezinárodní federace pro zpracování informací, člen finské Akademie věd od roku 1988 a Academia Europaea od roku 2011. Dr. h. C. Immanuel Kant--Universitat do Königsbergu roku 2004. V letech 1986-1989 byl předsedou rakouské matematické společnosti.

Přednáška je určena studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

Poslední změna: 9.9.2015, 14:05