Bleskurychlé webové aplikace

Přednáška:   Bleskurychlé webové aplikace
Přednášející:   Ing. Petr Mikota (Google)
Datum a čas: 16. prosinec 2015, 18:15 - 19:45
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, Nová budova ČVUT, přednášková místnost T9:105
Jazyk: čeština

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebooku G+ Twitteru !

#fitcvut

Když porovnáme nativní aplikace na mobilních zařízeních a aplikace webové, tj. ty které běží v mobilním webovém prohlížeči, tak nativním aplikacím stále patří luxus rychlého spuštění a reakcí na podněty uživatele. Rozdíl je ještě více patrný při pomalejším připojení k internetu.

Budoucnost je růžovější. V této přednášce se podíváme na to, jak psát progresivní webové aplikace, které jsou stejně rychlé jako nativní aplikace. Zaměříme se na to, jak funguje prohlížeč, co je důležité z pohledu uživatele, a pomocí nových technologií (např. RAIL model, progressive load, ServiceWorkers... ) představíme návod pro stavbu bleskurychlé webové aplikace.

Životopis přednášejícího:

Petr Mikota již čtvrtým rokem pracuje ve společnosti Google, kam nastoupil hned po státnicích na FIT ČVUT. Petr pracuje jako Frontend Engineer v San Franciscu na největší sémantické databázi Google Knowledge Graph, která pohání hlavní vyhledávací stránku Googlu a mnoho dalších, někdy nečekaných, projektů. Zároveň je správcem open-source projektu freebase.com, ze kterého pochází velká část dat Knowledge Graphu.

Petr vystudoval bakaláře na FEL a přestoupil do prvního běhu magistra na FIT ČVUT. Mezi jeho záliby patří zkoumání temných zákoutí JavaScriptu a webových prohlížečů.

Přednáška je určena studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

Poslední změna: 14.12.2015, 10:30