Ethical Hacking: Real-World Applications

V rámci kurzu Etické hackování (BI-EHA) se uskuteční vystoupení hostů na téma Ethical Hacking: Real-World Applications and Beyond Your Comfort Zone. Přednáška bude v angličtině a uskuteční se 27. 4. od 16:15 v místnosti T9:105.

Téma

Filip Štěpánek ze společnosti Accenture (Zlatý partner FIT) představí případové studie z oblasti „Embedded Systems Hacking“, kde probere hackování spotřební elektroniky (na příkladu set-top boxů) a chytrých zařízení (na příkladu chytrých tiskáren). Druhá část přednášky s názvem „Pentesting in the Real World“ bude patřit Martinu Hartlovi z AEC a.s. Ten se podělí o případové studie z oblasti bezpečnosti webových aplikací, testování tlustých klientů a na závěr si povíme o testování bankomatů.

O akci

Přednáška je určena široké veřejnosti, ale pro diskuzi se předpokládá obeznámenost se základy etického hackování, penetračního testování nebo počítačové bezpečnosti. Tak je možné se zaměřit spíše na pokročilejší otázky, než se zabývat otázkami, jejichž odpovědi již studenti kurzu Etické hackování (BI-EHA) znají.

Typ akce
Přednáška
Přednášející
Filip ŠtěpánekAccenture, Zlatý partner FIT
Martin HartlAEC a.s.
27. dubna 2017, 16:15–17:45
posluchárna T9:105, Nová budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Jazyk
angličtina
Záznam
AVC FIT (přístupný pouze studentům a zaměstnancům FIT)

O přednášejících

Filip Štěpánek - profileFilip Štěpánek je absolventem FIT ČVUT a v současnosti pracuje jako bezpečnostní architekt ve společnosti Accenture. Je součástí pražského Cyber Fusion Centra, které dodává široké portfolio služeb v oblasti IT bezpečnosti mezinárodním zákazníkům. Filip se zabývá bezpečnostním testováním vestavných systémů, chytrých (smart) zařízení a internetem věcí (IoT). S Filipem se můžete pravidelně setkat na fakultním veletrhu pracovních příležitostí Co@FIT, kde rád probírá aktuální trendy z oblasti IT bezpečnosti.

Martin Hartl - profileMartin Hartl je bývalým studentem FEL ČVUT a nyní pracuje jako penetrační tester / etický hacker ve společnosti AEC a.s., kde se věnuje zejména penetračním testům mobilních a webových aplikací, tlustých klientů a sociálnímu inženýrství. Hackování se po nocích věnoval již během studia vysoké školy. Po škole nasbíral zkušenosti jako systémový administrátor a nyní má za sebou přes 100 různých projektů v oblasti bezpečnosti a je držitelem certifikace CEH.