Weighted Finite Automata

Přijďte si 22. 11. od 14:00 poslechnout přednášku Weighted Finite Automata. Rakouský profesor Werner Kuich vás uvede do teorie polokruhů a představí definici vážených konečných automatů. Přednáška se bude konat v místnosti TH:A-1455 a bude v angličtině.

Téma

Tématem přednášky je teorie polokruhů, obzvláště teorie úplných a Conwayových polokruhů. Dále nám prof. Werner Kuich představí definici vážených konečných automatů a jejich chování. Hlavním bodem je důkaz Kleeneho věty o vážených konečných automatech přes Conwayovy polokruhy. Pro prvek Conwayova polokruhu a podmnožinu A’ tohoto Conwayova polokruhu obsahující 0 a 1 jsou následující tvrzení ekvivalentní:

1. Chovají se jako vážené konečné automaty s váhami v A’.
  2. Jsou obsaženy v „substar polokruhu“ z Cowayova polokruhu vygenerovaného z A.

O akci

Přednáška je zdarma a není nutné se na ni registrovat. Přednáška je určena studentům, pracovníkům FIT i ostatních fakult ČVUT a také odborné veřejnosti.

Typ akce
Přednáška
Přednášející
Prof. Werner Kuich – Technische Universität Wien
22. listopadu 2017, 14:00
zasedací místnost TH:A-1455, Budova A
Thákurova 7, Praha 6
Jazyk
angličtina
Záznam
nebude pořízen

O přednášejícím

Werner Kuich - profile

Werner Kuich je emeritním profesorem matematické logiky a formálních jazyků na Technické univerzitě ve Vídni. Také byl hostujícím profesorem na univerzitách ve Spojených státech amerických (Michigan State University) a v Rusku (Immanuel Kant University, Kaliningrad).

Prof. Kuich je pořadatel konference „Významné události AutoMathA“ stejnojmenného projektu EU. Je člen mnoha programových výborů mezinárodních konferencí, člen rady Evropské asociace teoretické informatiky, člen finské Akademie věd a Academia Europaea. Dále je člen edičního výboru časopisů „Journal of Automata, Languages, and Combinatorics“ a „Vestnik Rossiyskogo Gosudarstvennogo Universiteta im. Immanuila Kanta“.

V letech 1963–1971 byl vědeckým pracovníkem v laboratoři IBM ve Vídni. Účastnil se též výzkumných pobytů v Kanadě (University of Calgary), ve Finsku (Universitat Turku) a v Maďarsku (University of Szeged). V letech 1986–1989 byl předsedou rakouské matematické společnosti.