Tvorba webových aplikací s Apache Maven

Datum a čas: 12. listopadu 2009, 18−20 hodin
Místo: Ballingův sál, NTK, Praha
Jazyk: Čeština

Anotace workshopu: Účastníci workshopu si vyzkouší práci s těmi pluginy Mavenu, které výrazně usnadňují vývoj webových aplikací. Od píky si ukážeme, jak se nová webová aplikace snadno založí, jak co nejvíce můžeme urychlit její vývoj (cyklus změna – otestování v prohlížeči) a jak lze automatizovat deploy na různá prostředí (test, produkce). Naučíme se automaticky deployovat více warů najednou, zjistíme jak spustit webový kontejner v rámci integračního testu (např. selenium). Uvidíme, jak cargo plugin dokáže z Internetu stáhnout a spustit samotný webový kontejner, takže vývojář nemusí instalovat před začátkem vývoje ani tomcat. Workshop se zaměří na využití těchto Maven pluginů:

• Archetype
  • Jetty – hot redeployment
  • Cargo – remote deployment

Vstupní předpoklady: Výhodou je alespoň základní znalost Maven a struktury pom.xml, nutný je laptop s nějakým IDE (Eclipse, Idea), které však nemusí mít podporu pro Maven.

Anotace přednášejícího: Ing. Pavel Jetenský vystudoval Fakultu řízení a informačních technologií, obor Informační management na Univerzitě Hradec Králové. V letech 2005–2007 pracoval jako SW vývojář v Irsku. Zajímají ho Java technologie, techniky automatizovaného testování a ergonomie práce s počítačem. Mezi jeho oblíbené frameworky patří Spring, Selenium a Maven. V současnosti pracuje jako Java competence leader a SW architekt v Telefonica O2 Business Solutions. Svoje školení a články o SW publikuje na blogu Myšlenky otce fura nebo na vlastním blogu

Poslední změna: 30.9.2012, 14:35