IT management včera a dnes, aneb z garáže až do Oracle

Přednáška: IT management včera a dnes, aneb z garáže až do Oracle
Přednášející: Ing. Milan Sameš, MBA, generální ředitel společnosti Oracle Czech a člen managementu středoevropského regionu Oracle Corporation
Datum a čas: 27. ledna 2010, 17–19 hodin
Místo: Ballingův sál, NTK, Praha
Jazyk: Čeština

Anotace přednášky:

• Zkušenosti z vlastní kariéry. Kariéra je jako navigace na moři. Kde všude se lze mýlit. O neexistenci trafik.
  • Pár názorů ohledně studia. Proč se ho člověk nezbaví.
  • Dnešní model prodeje software a autorské práce.
  • Český IT trh, jeho stručná charakteristika. O čem dnes skutečně je, dilema Česká republika vs. zahraničí.
  • Typy IT firem od malé soukromé po nadnárodní korporaci. Jejich rozdíly. Co je kde zajímavé, a co naopak někdy nestojí za nic.
  • Základní popis společnosti Oracle, jejích základních produktů a strategie.
  • O skutečných vnitřnostech Oracle, proč je tak úspěšný. Jak funguje.
  • ...a co by vlastně mohlo být dál? Základní trendy.

Vstupní předpoklady: Přednáška nevyžaduje žádné specifické znalosti. Výhodou je ale zájem o obor IT a chuť přemýšlet o vývoji tohoto oboru v širších souvislostech.

Anotace autora: Ing. Milan Sameš, MBA, generální ředitel společnosti Oracle Czech a člen managementu středoevropského regionu Oracle Corporation, má mnohaleté zkušenosti z oboru informačních technologií. Do společnosti Oracle přišel z českého zastoupení Ness Technologies, kde zastával pozici generálního ředitele a zároveň byl členem evropského managementu firmy. Před tím působil v různých regionálních rolích ve finské společnosti Nokia. Má též zkušenosti ze soukromého podnikání, v devadesátých letech vybudoval úspěšnou IT společnost. Několik let působí jako lektor MBA na Brno Business School, specializuje se na oblast organizačních změn a informačních systémů. Milan Sameš je absolventem Elektrotechnické fakulty ČVUT a MBA studium absolvoval později na Nottingham Trent University/BBS Brno. Ve volném čase se věnuje kromě své rodiny fotografování a sportu, zejména cyklistice a běhu. Jeho zálibou je též automobilový rallysport.

Poslední změna: 30.9.2012, 14:34