Virtualizace: od historie k praktickému nasazení

Přednáška:   Virtualizace: od historie k praktickému nasazení
Přednášející:     Petr Štengl
Datum a čas: 26. listopad 2012, 18–19:30 hodin
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:107

Záznam přednášky je k dispozici ve videoarchivu na stránkách AVC FIT.

Přednáška seznámí posluchače s virtualizací, její historií a současností, popíše způsoby virtualizace a oblasti jejího použití v praxi a pokusí se celkově hodnotit její největší přínosy. Závěrem se zaměří na vztah mezi Cloudem a virtualizací. Přednáška bude obsahovat reálné příklady z virtualizace všech úrovní infrastruktury, jak proběhly v České pojišťovně.

Stručný životopis přednášejícího:

Petr Štengl vystudoval fakultu elektrotechnickou ČVUT, obor Softwarové inženýrství. Svou profesní kariéru zahájil jako IT architekt zákaznických řešení v Českém Telecomu, kde později  působil jako supervisor a vedoucí týmu ICT architektů. Od roku 2009 působil jako IT manažer v České pojišťovně zodpovědný za transformaci a konsolidaci IT infrastruktury. Od ledna 2012 je zde vrchním ředitelem provozu a architektury IT a odpovídá za transformaci aplikačního portfolia, zvýšení efektivity provozu a nákladovou optimalizaci.

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

Poslední změna: 16.1.2014, 13:08