Přednáška:   Technologie používané při algoritmickém obchodování na světových finančních trzích
Přednášející:     Michal Šaňák, Martin Ducháček
Datum a čas: 25. únor 2013, 18–19:30 hodin
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:107

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB a  !

Záznam přednášky je k dispozici ve videoarchivu na stránkách AVC FIT.

RSJ je jedním z největších světových algoritmických obchodníků. Jednu z klíčových rolí v činnosti RSJ hrají technologie. Veškeré obchody RSJ uskutečňuje plně elektronicky prostřednictvím automatizovaných systémů, které společnost sama vyvíjí. Přednáška nabídne pohled na technologie, které jsou při algoritmickém obchodování používány.

Stručný životopis přednášejících:

Michal Šaňák – CIO of  RSJ – Ve společnosti působí od roku 2001, kdy se podílel na zahájení algoritmického obchodování RSJ. Od počátku se věnoval tvorbě technologického zázemí společnosti, zejména vývoji blackboxů a budování veškeré technologické infrakstruktury. Odpovídá za celou infrastrukturu pro algoritmické obchodování v oblasti technologií a komunikací, což představuje zejména návrh a vývoj vlastních systémů a veškeré vztahy s burzami a třetími stranami.

Martin Ducháček – Head of RSJ Development – Ve společnosti působí od roku 2006, kdy se podílel na vývoji stávající verze algoritmického obchodování RSJ. Od počátku se podílel na budování a vedení týmu softwarových vývojářů. Zodpovídá za vývoj všech systémů používaných pro algoritmické obchodování a za koordinaci práce mezi odděleními  softwarového vývoje a matematické analýzy.

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

Poslední změna: 16.1.2014, 13:08