High Performance Computing projekty na FIT

Datum a čas: 4. březen 2013, 18–19:30 hodin
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:107
Jazyk: Čeština

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB a  !

V rámci přednášky představíme několik zajímavých výzkumných problémů a odvozených praktických výpočetních úloh, kde nacházejí uplatnění vysoce výkonné počítače a paralelní algoritmy. Posluchače seznámíme s netradičními metodami modelování v jaderné fyzice, které vedou na obrovskou výpočetní i paměťovou složitost, vyžadující implementaci na masivně paralelních počítačích  se statisíci procesory (T. Dytrych, LSU, D. Langr, FIT ČVUT). Dále bude popsána architektura a technologie rozsáhlých výpočetních gridů  pro řešení výpočetně náročných úloh z  fyziky a astronomie (J. Chudoba, FZU AV, CERN). Závěr bude věnován numerickým výpočtům na GPU platformách (T.Oberhuber, FJFI ČVUT).

Stručný životopis přednášejících:

• Daniel Langr je student kombinované formy doktorského programu Informatika na FIT ČVUT a zabývá se paralelními algoritmy pro peta-scale computing (peta = 10^15).
  • Tomáš Dytrych získal PhD na Louisianské státní univerzitě, kde pokračuje ve výzkumu modelování jáderné struktury hmoty.
  • Jiří Chudoba získal PhD na MFF UK. Pracoval jako postdoc v CERN, nyní působí ve Fyzikálním ústavu AV ČR, kde také vede Výpočetní středisko. Zabývá se distribuovaným zpracováním dat z experimentů v CERN a z astročásticového projektu Observatoř Pierra Augera.
  • Tomáš Oberhuber získal PhD  na FJFI ČVUT, kde se nyní se věnuje modelování fyzikálních procesů na GPU.

Záznam z přednášky:

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT a ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

Poslední změna: 11.7.2016, 13:00