Přednáška:   Jak (z)mění nástup cloudových služeb IT průmysl? (případová studie firmy Microsoft)
Přednášející:     Mgr. Jiří Donát, Ph.D.
Datum a čas: 25. březen 2013, 18–19:30 hodin
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:107

Přednáška si klade za cíl demonstrovat zásadní změny, které právě probíhají v IT průmyslu, na příkladu firmy Microsoft, největšího světového výrobce komerčního software, který dominoval oboru IT v době PC. Zamyslíme se nad tím, jaká může být budoucnost tohoto typu firmy v nově nastupující podobě IT průmyslu založené na prodeji služeb, ve které se role komerčního software výrazně snižuje. Budeme diskutovat, proč se z Microsoftu v loňském roce stal mimo jiné výrobce notebooků a tabletů, který konkuruje svým dlouhodobým hardwarovým partnerům, a jak se firmě daří v její snaze uchytit se v rostoucích oblastech internetového vyhledávání a cloudových služeb. Současně s tím si uvědomíme zásadní povahu změn, které dnes v IT průmyslu probíhají a jak zásadně nový přístup ke stávajícímu podnikání musí dnes implementovat i tradiční IT firmy.

Stručný životopis přednášejícího:

Mgr. Jiří Donát, Ph.D., vystudoval MFF UK v Praze a v r. 2005 získal PhD v obor Inženýrská informatika na FD ČVUT. Zastával řadu manažerských funkcí v IT a telekomunikačních firmách, např. Country Manager společnosti Lotus Development, Country Manager společnosti Nortel, Senior Manager společnosti Deloitte a nyní  Associated Director poradenské společnosti AT Kearney. Pracoval na řadě IT projektů v Evropě, Indii, Číně, Rusku, Saudské Arabii a Egyptě. Napsal tři knihy z oblasti IT. Vyučuje na FIT ČVUT a FIS VŠE.

Záznam přednášky:

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT a ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

Poslední změna: 27.7.2016, 16:12