Systém pro inteligentní psaní textu na smartphone

Přednáška:   Systém pro inteligentní psaní textu na smartphone
Přednášející:     Dr. Ben Medlock
Datum a čas: 23. září 2013, 18–19:30 hodin
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:107
Jazyk: Angličtina

Ben vymyslel inteligentní systém pro zadávání textu na chytrých telefonech, který dokázal změnit způsob interakce s telefonem. Jeho aplikace SwiftKey se stala nejlépe prodávanou aplikací pro Android a je předinstalována na desítkách miliónů mobilních zařízení po celém světě. S využitím pokročilých metod zpracování jazyka a strojového učení se aplikace dokáže přizpůsobit různým jazykům a slovním obratům, které uživatel používá. Díky tomu je psaní na dotykové obrazovce rychlejší a pohodlnější.

Stručný životopis přednášejícího:

Ben je spoluzakladatel a CTO společnosti SwiftKey, zabývá se lingvistikou (natural language processing – NLP) a strojovým učením, získal PhD. na univerzitě v Cambridge. Dělá recenzenta pro řadu významných časopisů, jeho práce byla publikována v ACL, jedné z předních konferencí pro NLP.

Záznam:

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

Poslední změna: 26.7.2016, 15:05