Bitcoin - digitální měna budoucnosti nebo nafouklá bublina?

Přednáška:   Bitcoin - digitální měna budoucnosti nebo nafouklá bublina?
Přednášející:     Jaroslav Brychta, Jan Skalický
Datum a čas: 14. října 2013, 18–19:30 hodin
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:107
Jazyk: Čeština

Decentralizovaná internetová kryptoměna bitcoin je rychle rostoucím fenoménem dnešního světa. Jako mnoho moderních IT technologií má potenciál měnit ekonomické a politické reálie, a výrazně zasáhnout do našich životů. Velká vlna zájmu o něj se zvedla zejména ve spojitosti s finanční a hospodářskou krizí posledních let. Jaké technologie za ním stojí? Čím se liší od zlata a běžných papírových peněz? Proč je zajímavý pro ekonomy ale i obyčejné občany? Může přispět k eliminaci finančních krizí, a budou vlády jen přihlížet, nebo se jej pokusí regulovat?

Na to všechno, i mnoho dalšího, se Vám pokusí odpovědět naše dvojice fundovaných přednášejících.

Stručný životopis přednášejících:

Jaroslav Brychta
Vystudoval hospodářskou politiku na Slezské univerzitě. Od roku 2007 pracuje ve společnosti X-Trade Brokers, kde nyní zastává pozici hlavního analytika. Věnuje se finančním trhům, devizové problematice a makroekonomii. Publikuje a vystupuje v předních českých médiích.

Jan Skalický
Vystudoval systémové programování na FEL ČVUT. Pracoval v různých společnostech jako aplikační inženýr, a působil na pozici operátora blokové dozorovny v JE Temelín. O Bitcoin se zajímá od roku 2010.

Students for Liberty CZ je součást celosvětové organizace zastřešující studenty, kteří se zajímají o svobodu ve všech její aspektech. Jejím cílem je šířit myšlenky svobody a spojovat podobně smýšlející lidi.

Ludwig von Mises Institut ČR&SR je nezávislé neziskové sdružení hlásící se k ideám svobody a dobrovolné spolupráce. Našim cílem je vzdělávání společnosti v otázkách ekonomie, politické filosofie a společenské harmonie.

Záznam přednášky:

• avc.fit.cvut.cz (po přihlášení ČVUT údaji) - přednáška není veřejně publikována

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

Poslední změna: 27.7.2016, 14:22