Přednáška:   Jaké změny právních předpisů přinesl rok 2014 pro vyučující, studenty i podnikatele
Přednášející:     Zdeněk Kučera
Datum a čas: 3. března 2014, 18–19:30 hodin
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:107
Jazyk: čeština

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebooku G+ nebo  Srazy.info !

Rok 2014 přinesl revoluční změnu v českém právu tím, že vstoupil v účinnost nový občanský zákoník a zákon o obchodních korporacích. Cílem přednášky je seznámit vyučující, studenty i veřejnost s nejdůležitějšími změnami, které se jich od 1. ledna 2014 dotýkají.

Přednáška bude rozdělena na tři části. V první budou představeny nejdůležitější změny, které se dotýkají každého z nás (například předsmluvní odpovědnost, změny v oblasti smluv, ochrana slabší strany, novinky v oblasti nemovitostí). Druhá část se zaměří na vybrané změny v oblasti práva obchodních korporací (zejména změny u s.r.o.). Třetí část pak bude věnována změnám, které se týkají IT práva (například změny v oblasti elektronického obchodování).

Stručný životopis přednášejícího:

Zdeněk Kučera je advokátem působícím v mezinárodní advokátní kanceláři Baker & McKenzie v Praze. Ve své praxi se zaměřuje na řešení sporů, obchodní právo a IT právo. V rámci IT práva se specializuje zejména na otázky elektronické kontraktace, odpovědnosti na internetu a střetu právních řádů v kyberprostoru. Na Fakultě informačních technologií ČVUT garantuje výuku předmětů „Právo a informatika“ a „Právo a podnikání“ a organizuje konferenci LAW FIT. V rámci přednášek a seminářů vystupoval též na Právnické fakultě Shandong univerzity v Číně, Univerzitě v Curychu, Masarykově univerzitě v Brně nebo Vysoké škole finanční a správní. Vystudoval Právnickou fakultu Karlovy Univerzity v Praze a Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Je laureátem ceny Randovy Nadace za práci z oblasti obchodního práva.

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

Poslední změna: 13.10.2014, 15:53