Programovací jazyk Swift

Přednáška:   Programovací jazyk Swift
Přednášející:   Petr Hruška (Skymia s.r.o.)
Datum a čas: 2. března 2015, 18–19:30 hodin
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:111
Jazyk: čeština

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebooku,  G+ nebo  Srazy.info !

#ITvecer

Slajdy z přednášky ke stažení.

Swift je nový moderní programovací jazyk vytvořený firmou Apple (http://swiftlang.eu). Je kompilovaný, kompatibilní s Objective-C a C. Ačkoliv Swift není interpretovaný, obsahuje vlastnosti, které byly donedávna doménou interpretovaných jazyků jako je Python nebo JavaScript. Swift byl zveřejněn teprve před několika měsíci po několika letech vývoje. Díky podpoře Apple lze očekávat, že se zařadí mezi „velké“ či často používané programovací jazyky, jako je C#, C++, PHP, Python, JavaSript, nebo Java. Jeho nástup je velmi rychlý díky existujícímu vývojovému prostředí Xcode a SDK pro iOS a OS X.

Stručný životopis přednášejícího:

Petr Hruška je zakladatel a majitel firmy specializující se na vývoj mobilních aplikací Skymia s.r.o. Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, kde vyučoval programování.  Po dokončení studia nastoupil do společnosti CZ.NIC, kde naprogramoval svou první aplikaci pro iOS a působil několik let jako lektor Akademie CZ.NIC. Od roku 2011 se naplno věnuje vývoji mobilních aplikací.

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

Poslední změna: 30.9.2015, 19:37