Archeologie počítačových her

Datum a čas: 5. října 2015, 18–19:30 hodin
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:107
Jazyk: angličtina

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebooku nebo  G+ !

#ITvecer

Programátoři starých počítačových her byli omezeni hardwarovými a softwarovými možnostmi, které jsou v dnešní době nepředstavitelné. I ty nejjednodušší staré počítačové hry mohly vyžadovat použití chytrých technických triků, které umožňovaly běh těchto her. Archeologie starých počítačových her nahlíží pod pokličku starých her a tyto triky odkrývá. V přednášce se posluchač dozví co archeologie starých počítačových her je (a co není) a jak jsou staré hry studovány v dnešní době.

Stručný životopis přednášejícího:

Prof. John Aycock je vynikajícím odborníkem v oblasti programování, bezpečnosti, operačních systémů a tvorby překladačů. V 90. letech John Aycock začínal jako postgraduální student prof. Nigela Horspoola, který je dlouholetou uznávanou vědeckou kapacitou v oblasti teoretické informatiky. Prof. Aycock je autorem známé knihy Spyware and Adware, Advances in Information Security vydané prestižním nakladatelstvím Springer-Verlag v roce 2011. Ve své pražské přednášce na FITu ČVUT prof. Aycock představí tema své nové připravované knihy, která se zabývá (retro-)počítačovými hrami z pohledu programování.

Záznam přednášky:

• avc.fit.cvut.cz (po přihlášení ČVUT údaji) - přednáška není veřejně publikována

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

Poslední změna: 26.7.2016, 12:35