Příběhy z vývoje nejrychlejšího virtuálního stroje

Přednáška:   Příběhy z vývoje nejrychlejšího virtuálního stroje (nejen pro Javu) na světě
Přednášející:   Jaroslav Tulach
Datum a čas: 19. října 2015, 18–19:30 hodin
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:107
Jazyk: čeština

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebooku

#ITvecer

Každých čtrnáct dní vzniká nový programovací jazyk. Obvykle se začne vytvořením interpretru syntaktického stromu a jazyk se ukáže potencionálním uživatelům. Ti zjistí, že je to úplně skvělý nápad, jen trochu pomalý. Tak se navrhne bajtkód a jazyk se do něj před spuštěním přeloží. To sice pomůže, ale stále se to nějak moc vleče...

Projekt Truffle chce tento zažitý způsob změnit. Napište si svůj interpret syntaktického stromu pomocí Truffle API a my zařídíme, aby vše bylo rychlé! Abychom ukázali, že je to reálné, tak převedeme, že naše implementace Ruby je desetkrát rychlejší než jakákoli jiná. Přijďte se podívat jak vytvořit nejrychlejší prostředí pro běh Vašeho oblíbeného jazyka!

Stručný životopis přednášejícího:
Ještě při studiu na univerzitě Jaroslav založil a navrhl NetBeans, což není jen vývojové prostředí, ale především první modulární platforma pro psaní deskopových aplikací v Javě. Při návrhu NetBeans API Jaroslav viděl, udělal a pomohl napravit více chyb než by se dalo spočítat - to jej kvalifikovalo k tomu, aby napsal knihu "Practical API Design". V současné době Jaroslav pomáhá OracleLabs navrhovat API pro Truffle, což je, společně Graalem, nejrychlejší virtuální stroj na celé planetě.

Kontakt na přednášejícího pro dotazy: jaroslav.tulach@oracle.com

Slajdy přednášky:

Záznam přednášky:

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

Poslední změna: 26.7.2016, 13:47