eJustice 2020 - Informační systémy pro státní správu

Přednáška:   eJustice 2020 - Informační systémy pro státní správu (Ministerstvo spravedlnosti ČR)
Přednášející:   JUDr. Robert Pelikán Ph.D. (ministr spravedlnosti ČR), Ing. Jan Ladin (ředitel odboru informatiky)
Datum a čas: 23. listopadu 2015, 18–19:30 hodin
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:107
Jazyk: čeština

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebooku !

#ITvecer

Justice představuje dnes i historicky oblast, která nikdy nezmizí. Snad jen kdyby na sebe všichni lidé přestali žalovat, a to není určitě řešením. Když se dnes musíte setkat s justicí, očekáváte komunikaci napříč veřejnou správou, aniž byste sami museli údaje kontrolovat. Spojení systému policie, EU, základních registrů, státní pokladny a mnoho dalších je zatím v plenkách. Nyní však vytváříme strategii, jakým způsobem právě takového cíle dosáhnout. Největší výzvou je však elektronický spis justice, tedy jak z papíru a nahrávek získat digitální podobu. Nejedná se pouze o vytvoření způsobu ukládání, ale především musíme znát naprosto přesně všechny role systému, možnosti přístupu a hlavně povinnosti. Mimo další zásadní aktivity patří videokonference nahrazující eskorty vězňů nebo nahrávky ze soudních síní či otevřená data celého resortu pro veřejnost.

Stručný životopis přednášejícího:
JUDr. Robert Pelikán Ph.D. je v současné době ministrem spravedlnosti. Jeho profesní životopis najdete na webu justice.cz.

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

Poslední změna: 11.7.2016, 11:38