Přítomnost a budoucnost testování softwaru

Přednáška:   Přítomnost a budoucnost testování softwaru
Přednášející:   Attila Kovács
Datum a čas: 5. prosince 2016, 18–19:30 hodin
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:107
Jazyk: angličtina
Záznam:
avc.fit.cvut.cz (po přihlášení ČVUT údaji)

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebooku a  Twitteru#ITvecer

Představíme přehled směru a trendů v testování softwaru podle terminologie ISTQB. Hlavními body budou testovací manifest, problematika automatických testů a dodávacích cyklů, DevOps vs. TestOps, rizika a testování, testování v cloudu, testování v automobilovém průmyslu, chytrá města (smart cities), agilní testování.

O přednášejících:
Attila Kovács je docentem na Eötvös Loránd University v Budapešti v Maďarsku na Fakultě informatiky. Jeho výzkumné zájmy jsou testování softwaru, kvalita softwaru, teorie čísel a kryptografie. Je autorem mnoha vědeckých publikací. Magisterský titul získal v oboru teoretické informatiky a matematiky, Ph.D. titul v oboru informatika. Strávil 3 roky na University of Paderborn v Německu a 4 měsíce na Radboud University v Nijmegenu v Holandsku. Dostal cenu za vynikající výzkum od Maďarské akademie věd (cena pro mladého vědce). Je projektovým vedoucím několika průmyslových R&D projektů. Dr. Kovács poskytuje konzultace pro společnosti v problematice testování softwaru, kvality softwaru, bezpečnosti a spolehlivosti. Je školitelem ISTQB, IREB a agilních technik.

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

Poslední změna: 20.2.2017, 18:34