Big data a data science v bankách a telekomunikacích

Big data a data science v bankách a telekomunikacích

Přijďte si 23. 10. od 18:00 do posluchárny T9:107 poslechnout přednášku Big data a data science v bankách a telekomunikacích od firmy Profinit (Zlatý partner FIT). Milan Kratochvíl a Petr Paščenko uvedou příklady zavedení big data technologií a jejich následného využití. Přednáška se uskuteční v rámci cyklu Informatické večery FIT.

Téma

Příchod big data technologií a internetu věcí přináší revoluci v datové analytice. Velké firmy sbírají a nebo chtějí sbírat obrovské objemy dat o aktivitě svých uživatelů. Každé kliknutí, každé zobrazení obsahu nebo každý like vytváří vztah mezi klientem a obsahem. V jedné vteřině vznikají miliardy takových spojení. Přestože jedno takové spojení je nevýznamné, dohromady tvoří ucelený obraz o vlastnostech, preferencích a budoucím chování klientů.

Na přednášce budou uvedeny příklady zavedení big data technologií a jejich následného využití. Mezi ně patří např. analýza velkých vztahových dat v oblastech jako je bankovnictví, telekomunikace a pojišťovnictví.

O akci

Akce je zdarma a není nutné se na ni registrovat. Přednáška je primárně určena posluchačům se základní znalostí probírané technologie.

Typ akce
Přednáška
Přednášející
Milan KratochvílProfinit (Zlatý partner FIT)
Petr PaščenkoProfinit (Zlatý partner FIT)
23. října 2017, 18:00–19:30
posluchárna T9:107, Nová budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Jazyk
čeština
Záznam
bude pořízen

O přednášejících

Profonit - logoMilan Kratochvíl a Petr Paščenko v současnosti pracují ve firmě Profinit, která je Zlatým partnerem FIT. Milan se zaměřuje na budování kompetence big data, zatímco Petr se zabývá počítačovou bezpečností a zpracováním dat.

Milan Kratochvíl

Milan Kratochvíl - profilová fotkaMilan Kratochvíl vystudoval Fakultu elektrotechnickou ČVUT. Ve firmě Profinit pracuje již více než deset let. Podílel se na projektech pro klíčové zákazníky z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví a telekomunikací. Prošel si všemi projektovými rolemi od řadového vývojáře po architekta a vedoucího projektu. V posledních letech se zaměřuje na budování kompetence v oblasti big data.

Petr Paščenko

Petr Paščenko - profilová fotkaPetr Paščenko vystudoval teoretickou informatiku na Matematicko-fyzikální fakultě UK se zaměřením na umělou inteligenci a neuronové sítě. Po škole pracoval dva roky jako analytik energetických trhů na tradingu v ČEZ. Od roku 2013 působí ve firmě Profinit jako konzultant zodpovědný za oblast data science. Vede výzkumné projekty ve spolupráci s FIT ČVUT a MFF UK, které se zaměřují především na pokročilé datové modelování v oblasti bezpečnosti a zpracování bankovních a telekomunikačních dat.