Open-source v Komerční bance

Open-source v Komerční bance

Přijďte si 13. 11. od 18:00 do posluchárny T9:107 poslechnout přednášku Open-source v Komerční bance od Zlatého partnera FIT. Zdeněk Hřích a Radan Liška představí pohled korporace na open-source svět. Vše bude proloženo ukázkami z reálných projektů. Přednáška se uskuteční v rámci cyklu Informatické večery FIT.

Téma

Přednáška je zaměřena na nasazení open-source technologií v Komerční bance. Představíme si pohled korporace na open-source svět. Ukážeme si životní cyklus softwaru a zaměříme se na problémy při zavádění těchto technologií. Zmíníme se o nasazení operačních systémů CentOS a Ubuntu v prostředí banky.

Poté si ukážeme i konkrétní použití open-source technologií, které byly v Komerční bance nasazeny v uplynulých letech. Těmi jsou např. Cacti, Foreman, Ansible, Keepalived, HAProxy, Kafka nebo Elastic Stack. Vše bude proloženo ukázkami z reálných projektů.

O akci

Akce je zdarma a není nutné se na ni registrovat. Přednáška je primárně určena posluchačům s žádnou předchozí znalostí probírané technologie.

Typ akce
Přednáška
Přednášející
Zdeněk Hřích – Komerční banka (Zlatý partner FIT)
Radan Liška – Komerční banka (Zlatý partner FIT)
13. listopadu 2017, 18:00–19:30
posluchárna T9:107, Nová budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Jazyk
čeština
Záznam
nebude pořízen

O přednášejících

KB - logoZdeněk Hřích a Radan Liška v současnosti pracují v Komerční bance, která je Zlatým partnerem FIT. Oba dva mají v oboru informačních technologií více jak 10letou zkušenost a v současnosti pracují v KB na pozici System Engineer.

Zdeněk Hřích

Zdeněk Hřích - profileZdeněk Hřích v Komerční bance v posledních letech spolupracuje na mezinárodních integračních projektech v rámci skupiny SOGE a je zodpovědný za provoz sítových technologií. Dále se aktivně věnuje otázce kybernetické bezpečnosti a dobročinně působí ve spolcích se zaměřením na informační technologie.

Radan Liška

Radan Liška - profileRadan Liška je absolventem Fakulty informačních technologií ČVUT. V Komerční bance zodpovídá za provoz linuxových serverů a infrastrukturních aplikací. V posledních letech se zaměřuje primárně na hromadnou správu linuxových serverů, open-source technologie a robustní výpočetní řešení. Ve volném čase se mj. věnuje IoT a automatizaci.