Tiskové zprávy

Fakulta informačních technologií ČVUT hostí Prague Open 2017

Do Prahy se sjede světová i česká špička v rychloskládání Rubikovy kostky. Mezinárodní soutěž Prague Open 2017 proběhne na nejmladší technické fakultě v Praze o víkendu od 30. září do 1. října 2017. Skládat se bude rukama, nohama i poslepu. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program.

Kompletní tisková zpráva Fakulta informačních technologií ČVUT hostí Prague Open 2017

Fakulta informačních technologií ČVUT hostí prestižní IT konferenci

Informační systémy, umělá inteligence, počítačová bezpečnost, počítačové sítě a internet věcí, obchodní informatika nebo softwarové inženýrství, takové jsou oblasti konference Federated Conference on Computer Science and Information Systems (FedCSIS), která se od 3. do 6. září 2017 uskuteční na půdě Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze. Do Prahy se tak sjedou výzkumní pracovníci z celého světa, aby diskutovali o myšlenkách, výzvách a možných řešeních v oblastech již zavedených nebo teprve vznikajících témat informatiky.

Kompletní tisková zpráva Fakulta informačních technologií ČVUT hostí prestižní IT konferenci

ČVUT v Praze přivítá středoškolačky na letní IT škole

V týdnu od 21. do 25. srpna 2017 se na půdě Českého vysokého učení technického v Praze sejdou dívky z celé České republiky ve věku 14 až 19 let. Věnovat se budou programování, kódování a vytváření vlastního blogu, webu nebo her. Týden letní IT školy již třetím rokem organizuje ČVUT se společností Czechitas a snaží se tím dívkám ukázat, že IT není pouze klučičí doménou.

Kompletní tisková zpráva ČVUT v Praze přivítá středoškolačky na letní IT škole

ČVUT ve spolupráci se společností Showmax učí umělou inteligenci porozumnět světu filmové zábavy

Fakulta informačních technologií Českého vysokého učení technického v Praze (FIT) ve spolupráci s mezinárodní IT společností Showmax otevírají společnou laboratoř. Zájemci z řad odborné i široké veřejnosti se při této příležitosti budou moci seznámit s výsledky pilotních výzkumných projektů. Dozví se mimo jiné to, jak studenti a vědečtí pracovníci FIT učí umělou inteligenci rozpoznávat vkus filmového diváka. ShowmaxLab bude slavnostně otevřena ve čtvrtek 18. května v 16 hodin na adrese Thákurova 7, Praha 6 ve 13. patře budovy.

Kompletní tisková zpráva: Microsoft Word Document (.docx), Adobe PDF (.pdf)

Právo a umělá inteligence – konference LAW FIT 2017

Fakulta informačních technologií Českého vysokého učení technického v Praze (FIT) pořádá pátý ročník konference LAW FIT. Ta se již tradičně zaměřuje na nejrůznější právní aspekty z oblasti informačních a komunikačních technologií. Letošním tématem je „Právo a umělá inteligence“. Konference proběhne 22. května 2017 v prostorách fakulty na adrese Thákurova 9, Praha 6.

Kompletní tisková zpráva: Microsoft Word Document (.docx), Adobe PDF (.pdf)

Letošní InstallFest vyrostl a hostí jej ČVUT na Karlově náměstí

O víkendu 4. a 5. března 2017 proběhne již devátý ročník tradiční konference InstallFest, kterou pro odbornou veřejnost pořádají studenti Českého vysokého učení technického v Praze z klubu Silicon Hill. Letos se uskuteční na Karlově náměstí a bude větší.

Kompletní tisková zpráva Microsoft Word Document (.docx), Adobe PDF (.pdf)

Den otevřených dveří na Fakultě informačních technologií ČVUT

Fakulta informačních technologií Českého vysokého učení technického v Praze pořádá dne 16. prosince 2016 od 9.00 do 15.00 hodin Den otevřených dveří pro uchazeče o studium i ostatní zájemce o dění na fakultě. Hlavní program bude probíhat v Nové budově ČVUT na adrese Thákurova 9, Praha 6 – Dejvice. Přednášky pro zájemce o bakalářské studium se uskuteční od 9:00 a od 11:30 v Ballingově sále v Národní technické knihovně na adrese Technická 6/2710, 160 80 Praha 6 – Dejvice.

Kompletní tisková zpráva: Microsoft Word Document (.docx), Adobe PDF (.pdf)

Konference LinuxDays na ČVUT v Praze nabídne více komunity, stánků a zahraničních přednášejících

Největší česká (nejen) linuxová konference LinuxDays slibuje pro svůj pátý ročník spoustu přednášek ve čtyřech sálech, desítky hodin workshopů a stánky zajímavých projektů. Uskuteční se ve dnech 8. a 9. října na Fakultě informačních technologií Českého vysokého učení technického v Praze (Thákurova 9, Praha 6).

Kompletní tisková zpráva.

Tématem Noci vědců na ČVUT v Praze bude bezpečnost

Již potřetí se České vysoké učení technické v Praze připojí k celorepublikové akci Noc vědců. Ta se uskuteční 30. září v době od 17.00 do 23.00 hodin. V rámci letošního tématu, kterým je bezpečnost, se v dejvickém kampusu představí Fakulta elektrotechnická, Fakulta strojní, Fakulta stavební a Fakulta informačních technologií. Veřejnosti přístupná bude i Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská v Břehové ulici v centru Prahy.

Kompletní tisková zpráva.

ČVUT v Praze hostí podruhé Letní IT školu pro dívky

Od 22. do 26. srpna je České vysoké učení technické v Praze místem setkání nadaných studentek středních škol z celé České republiky. Dívky se budou učit základům IT disciplín tak, aby se později mohly zaměřit na obor, který je jim blízký.

Kompletní tisková zpráva.

Konference Internet a Technologie přináší témata věnovaná především bezpečnosti

Panelová diskuse, bloky věnované internetové bezpečnosti, prezentace o dopadu loterijního zákona na blokování Internetu nebo doprovodný program v podobě workshopu a seminářů – to je krátký výčet z programu dvoudenní konference Internet a Technologie (IT 16), kterou pořádá správce české národní domény CZ.NIC 31. května a 1. června v prostorách Fakulty informačních technologií ČVUT v pražských Dejvicích.

Kompletní tisková zpráva ve formátu Microsoft Word Document (.docx), Adobe PDF (.pdf).

Konference o datech z pohledu práva a IT - LAW FIT 2016

Již čtvrtý ročník konference LAW FIT pořádá letos Fakulta informačních technologií ČVUT. V letošním roce organizátoři vybrali jako téma „Data". Konference proběhne 23. května 2016 v prostorách Nové budovy ČVUT (sídle Fakulty informačních technologií) na adrese Thákurova 9, Praha 6. Generálním partnerem je Institut pro digitální ekonomiku.

Kompletní tisková zpráva ve formátu Microsoft Word Document (.docx), Adobe PDF (.pdf).

ACM SPY 2015: IT firmy hledají řešení v diplomových pracích

Praha 2. listopadu 2015 – V šestém ročníku soutěže o nejlepší IT diplomovou práci roku ACM SPY 2015 bylo z celkového počtu 1 881 úspěšně obhájených prací z 18 zapojených fakult do semifinále vybráno 18 prací. Porota v současné době hodnotí jejich kvalitu a odbornost. 8 až 10 nejlepších prací se poté utká ve finále. Někteří úspěšní studenti se díky ACM SPY často dostávají do hledáčku světově významných technologických a IT firem. V minulých ročnících se soutěže účastnilo mnoho výjimečných prací, jejichž autoři dnes zastávají významné odborné pozice jak ve firemní sféře, tak i na akademické půdě, kde se věnují vědecké práci, popřípadě zakládají vlastní startupy.

Kompletní tisková zpráva ve formátu Microsoft Word Document (.docx), Adobe PDF (.pdf).

LinuxDays: letos zase o kus větší

Čtvrtý ročník otevřené konference LinuxDays bude letos opět o něco větší. Desítky témat v osmi přednáškových proudech, praktické workshopy, ale i ukázky zajímavých technologií nebo dobrá káva. To je LinuxDays v pražských Dejvicích o víkendu 10. a 11. října.

Kompletní tisková zpráva ve formátu Microsoft Word Document (.docx), Adobe PDF (.pdf).

Vyjádření FIT ČVUT v Praze k e-mailové komunikaci zveřejněné na serveru WikiLeaks.org

V reakci na zcizenou e­mailovou korespondenci společnosti HackingTeam, která byla umístěna na serveru WikiLeaks.org, v níž se objevuje jméno a e­mailová adresa pracovníka fakulty, uvádíme následující.

Kompletní tisková zpráva ve formátu Microsoft Word Document (.docx), Adobe PDF (.pdf).

Student z ČVUT zvítězil v mezinárodní soutěži mladých „síťařů“

Praha, 24. června 2015 – Regionálního kola soutěže Cisco Networking Academy NetRiders se zúčastnili studenti z Evropy, Ruské federace a Společenství nezávislých států. V prestižní kategorii CCNA zvítězil ve velmi silné konkurenci student FIT ČVUT Marek Suchánek. Druhé místo patřilo studentovi ze Slovenska.

Kompletní tisková zpráva

Kdo vyhraje letos soutěž o nejlepší diplomovou práci v oblasti IT a získá 1 000 eur?

Praha, 2. června 2015 – I v letošním 5. ročníku Czech ACM Chapter & Slovakia ACM Chapter Student Project of the Year (ACM SPY) mohou nadějní studenti poměřit své síly se svými vrstevníky a soutěžit až o 1 000 eur. Ty získá nejlepší studentská diplomová práce, která bude vybrána z několika tisíc prací.

Kompletní tisková zpráva

CryptoFest je letos dvakrát větší

Třetí ročník obnovené konference CryptoFest se opět uskuteční první červnový víkend na pražském Strahově. Nabídne přednášky a workshopy na různá témata spojená nejen s počítačovou bezpečností a šifrováním citlivých dat. Letos si na své přijdou jak začátečníci, tak i pokročilý zájemci o bezpečnost.

Kompletní tisková zpráva

ČVUT v Praze a studium techniky jsou v kurzu

Praha, 20. května – Ze statistiky podaných přihlášek do bakalářského studia na Českém vysokém učení technickém v Praze pro akademický rok 2015/16 vyplývá, že se ke studiu přihlásilo necelých 11 000 uchazečů. Studenti si mohli podávat přihlášky do 31. března 2015 a vybírat tak z široké nabídky studijních programů a oborů, které se vyučují na osmi fakultách a jednom vysokoškolském ústavu ČVUT. Některé součásti budou vyhlašovat druhá kola přijímacího řízení, počet přihlášek se tedy ještě navýší. Největší zájem měli uchazeči o studium o nejmladší fakultu ČVUT - Fakultu informačních technologií.

Kompletní tisková zpráva

Konec volného internetu?

Přijďte si poslechnout špičky z IT i práva na konferenci LAW FIT

Praha, 21. dubna – Internet už dnes není zcela volný a svobodný. Neomezenou svobodu na něm i volný on-line trh stále častěji omezují jak státy, tak soukromé společnosti, v čele s poskytovateli připojení. Nenechte si ujít tuto ojedinělou událost, kdy se na Fakultě informačních technologií ČVUT sejdou špičky z české IT scény. Konference proběhne 18. května 2015 v prostorách Nové budovy ČVUT (Thákurova 9, Praha 6). Registrace probíhá zdarma na webových stránkách www.law.fit.cvut.cz.

Kompletní tisková zpráva

Fakulta informačních technologií ČVUT spolupracuje se společností ESET při výuce reverzního inženýrství

Praha, 16. dubna – Fakulta informačních technologií ČVUT (FIT) připravuje na úterý 21. 4. 2015 od 11.00 hodin přednášku slovenského odborníka na reverzní inženýrství Ing. Juraje Malcha, ředitele výzkumu společnosti ESET, špičky v oboru antivirové ochrany. Přednáška na téma aktuálních trendů v počítačovém škodlivém softwaru (tzv. malwaru) se bude konat v Ballingově sále Národní technické knihovny. V rámci této návštěvy představitele firmy ESET bude projednáno memorandum o další spolupráci s FIT při výchově odborníků na počítačovou bezpečnost.

Kompletní tisková zpráva

Networking Academy Games letos již po desáté. Studenti se museli vyrovnat s blackoutem

Třináct středoškolských týmů se v pátek utkalo v tradiční soutěži pro mladé talenty z oboru informačních technologií. Mohli si tak poměřit znalosti, které získávají díky studiu v programu Cisco Networking Academy. Vítězná trojice z plzeňské Střední školy informatiky a finančních služeb ve složení Radek Miklánek, Jan Klán a Kristýna Lepší si nejen zajistilo věcné ceny, ale především jistotu, že budou přijati ke studiu na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze.

Kompletní tisková zpráva

InstallFest se vrací ke kořenům, bude hodně praktický

Šestý ročník obnovené konference InstallFest se opět uskuteční první březnový víkend na pražském Strahově. Opět nabídne desítky přednášek na různá témata spojená nejen s Linuxem a svobodným softwarem. Letos se akce vrací tak trochu ke kořenům, protože nabídne více workshopů a více praktických přednášek. Naučíte se konfigurovat vlastní server a začátečníci se naučí s Linuxem na desktopu.

Kompletní tisková zpráva

Linuxdays 2014

Desktop, server, vývoj a dobré kafe

Třetí ročník konference LinuxDays se jako obvykle koná první týden v říjnu v dejvické budově FIT ČVUT. Také letos čeká návštěvníky více než 40 přednášek ve třech sálech, stánky českých i zahraničních open-source projektů, pět workshopů, bastlírna pro děti a zájemci si mohou postavit svou vlastní 3D tiskárnu. Letos čeká na návštěvníky výborná káva vařená profesionály.

Kompletní tisková zpráva

10. výročí oslaví Majáles v Letňanech

Po 5 letech, kdy vyvrcholení oslav hostila Stromovka, se Pražský Majáles přesouvá do Letňan.

Důvodů je několik a jejich společným jmenovatelem je pohodlí návštěvníků. „V Letňanech budeme na ploše třikrát větší, než ve Stromovce. To nám umožní velkorysou a pohodlnou práci s prostorem a s pódii. Například jen studentské město bude letos zabírat plochu, která loni odpovídala velikosti celkového areálu Stromovky,“ uvádí tiskový mluvčí Majáles Štěpán Neubauer.

Kompletní tisková zpráva

Šestý ročník konference InstallFest se zaměří na sítě

O víkendu 1. a 2. března 2014 proběhne na pražském Strahově tradiční konference InstallFest, kterou pro odbornou veřejnost pořádají studenti klubu Silicon Hill. Letošní ročník se zaměří na počítačové sítě, jejich provoz a bezpečnost.

Kompletní tisková zpráva

Na nejlepší využití vašich dat přijde někdo jiný

Aplikace přihlášené do soutěže Společně otevíráme data ukazují obrovský potenciál otevřených dat

Praha, 28. listopadu 2013 – Dvacet pět aplikací usnadňujících orientaci ve společensko-ekonomické realitě jako třeba v evropských dotacích nebo obchodních vztazích firem v ČR, nabízejících praktické služby ve zdravotnictví, dopravě či pro handicapované nebo poskytujících geodata a informace o životním prostředí a kriminalitě. To je výsledek soutěže Společně otevíráme data, kterou uspořádal Fond Otakara Motejla ve spolupráci s Fakultou informatiky a statistiky VŠE a Matematicko-fyzikální fakultou UK. Generálním partnerem soutěže je Nadace Vodafone a partnerem CZ.NIC.

Kompletní tisková zpráva

Naděje českého IT se utkaly na Cisco Networking Academy Games

Odměnou jim je prestiž, přijetí na FIT ČVUT i zájem firem

Praha 28. března 2013 – V pátek 22. a v sobotu 23. března se na půdě Českého vysokého učení technického v Praze konalo národní kolo soutěže mladých IT odborníků – Cisco Networking Academy Games. Úspěch v této soutěži otevírá středoškolským studentům dveře k dalšímu kvalitnímu odbornému vzdělání. Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze totiž vítězům nabídla přijetí do bakalářského studijního programu bez nutnosti podstoupit přijímací zkoušky. Ti nejlepší zřad vysokoškoláků mají zase výraznou šanci zaujmout potenciálního zaměstnavatele a získat tak pracovní uplatnění ještě během studia. V letošním ročníku soutěže dominovali studenti ze Střední školy aplikované kybernetiky v Hradci Králové, kteří vyhráli tři ze čtyř kategorií.

Kompletní tisková zpráva

Nejmladší fakulta informačních technologií v Česku úspěšně propojuje výuku s praxí

Na FIT ČVUT byla slavnostně otevřena Cisco Networking Academy

Praha 10. května 2012 – Propojení univerzitního vzdělávání s praxí už není jen doporučením ze strany odborných institucí, je také požadavkem, který čím dál více zdůrazňují sami studenti. I proto Fakulta informačních technologií (FIT) ČVUT v Praze zahájila spolupráci s technologickou společností Cisco. Takzvanou Cisco Networking Academy zde slavnostně otevřela Laura Quintana (senior director Cisco, Corporate Affairs and Global Engagement Organization for Europe, Middle East Africa and Latin America), která je ve společnosti odpovědná za rozvoj tohoto vzdělávacího programu.

Kompletní tisková zpráva

Android pronikl na ČVUT. Zájem o nový předmět je obrovský

Operační systém Android se dostal mezi volitelné předměty Fakulty informačních technologií ČVUT. Zájem o tuto platformu předčil očekávání a na některé studenty se letos nedostalo. Nejlepší semestrální práce studentů budou zařazeny do soutěže.
Zdroj: http://mobil.idnes.cz/android-pronikl-na-cvut-zajem-o-novy-predmet-je-obrovsky-pkv-/mob_tech.aspx?c=A120214_095250_mob_tech_ham

Odešel tvůrce českého Pascalu na ČVUT v Praze

Fakulta informačních technologií Českého vysokého učení technického v Praze (FIT) se ve středu 20. dubna 2011 rozloučila s doc. Ing. Karlem Müllerem, CSc.

Kompletní tisková zpráva ve formátu Microsoft Word (.doc), Adobe PDF (.pdf).

Den otevřených dveří na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze

Fakulta informačních technologií Českého vysokého učení technického v Praze (FIT) organizuje dne 18. února 2011 od 9.00 a od 11.00 hodin pro zájemce o studium informatiky Den otevřených dveří.

Kompletní tisková zpráva ve formátu Microsoft Word (.doc), Adobe PDF (.pdf).

Den otevřených dveří na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze

Fakulta informačních technologií Českého vysokého učení technického v Praze (FIT) organizuje dne 9. prosince 2010 od 9.00 a od 11.00 hodin pro zájemce o studium informatiky Den otevřených dveří.

Kompletní tisková zpráva ve formátu Microsoft Word (.doc), Adobe PDF (.pdf).

Státní maturita z matematiky má na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze zelenou

Úspěšný absolvent státní maturitní zkoušky z matematiky ve vyšší úrovni (úspěšnost 70 % – 100 %) bude přijat do bakalářského programu Informatika na Fakultu informačních technologií Českého vysokého učení technického v Praze (FIT) bez přijímacích zkoušek.

Kompletní tisková zpráva ve formátu Microsoft Word (.doc), Adobe PDF (.pdf).

ECSS poprvé ve východní Evropě

Fakulta informačních technologií Českého vysokého učení technického v Praze (FIT ČVUT) byla ve dnech 12. a 13. října 2010 hlavním organizátorem prestižní konference European Computer Science Summit – ECSS 2010.

Kompletní tisková zpráva ve formátu Microsoft Word (.doc), Adobe PDF (.pdf).

Soutěž mladých programátorů Fakulty informačních technoogií ČVUT v Praze

Dne 4. května proběhla poprvé v Česku soutěž dvoučlenných družstev studentů Fakulty informačních tehnologií ČVUT v řešení mezinárodního programu britské firmy Barclays Capital v programování.

Kompletní tisková zpráva ve formátu Microsoft Word (.doc), Adobe PDF (.pdf).

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze zahajuje kombinované studium

Nejmladší fakulta Českého vysokého učení technického v Praze, Fakulta informačních technologií, rozšiřuje možnosti studia o kombinovanou formu. Od září 2010 otevírá nový tříletý bakalářský program s šesti obory.

Kompletní tisková zpráva ve formátu Microsoft Word (.doc), Adobe PDF (.pdf).

Slavnostní inaugurace rektora a děkanů ČVUT v Praze

Dne 16. února 2010 proběhne od 10.00 hodin Slavnostní inaugurace rektora prof. Ing. Václava Havlíčka, CSc., a šesti děkanů fakult Českého vysokého učení technického v Praze. Tento slavnostní akt se bude konat v Betlémské kapli (Betlémské náměstí 4, Praha 1).

Kompletní tisková zpráva ve formátu Microsoft Word (.doc), Adobe PDF (.pdf).

Den otevřených dveří na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze

Zájemci o studium na Fakultě informačních technologií Českého vysokého učení technického v Praze mají možnost osobně navštívit fakultu v den otevřených dveří 21. ledna 2010 od 9.00 nebo od 11.00 hodin.

Kompletní tisková zpráva ve formátu Microsoft Word (.doc), Adobe PDF (.pdf).

Den otevřených dveří na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze

Zájemci o studium na Fakultě informačních technologií Českého vysokého učení technického v Praze mají možnost osobně navštívit fakultu v den otevřených dveří 25. listopadu 2009 od 9.00 nebo od 11.00 hodin.

Kompletní tisková zpráva ve formátu Microsoft Word (.doc), Adobe PDF (.pdf).

Nová Sun Ray učebna v Národní technické knihovně

Nová učebna Fakulty informačních technologií ČVUT v prostorách Národní technické knihovny, vybavená technologií Sun Ray, byla slavnostně otevřena dne 2. listopadu 2009, za účasti představitelů společnosti Sun Microsystems, zástupců fakulty a vedení knihovny.

Kompletní tisková zpráva ve formátu Microsoft Word (.doc), Adobe PDF (.pdf).

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze dnes odstartovala

Moderní sál Národní technické knihovny v Praze-Dejvicích se dnes zaplnil hosty, přestože oficiální otevření knihovny proběhne až 9. září. Posluchárnu, kterou bude pravidelně využívat pro přednášky studentů, využila nejmladší fakulta ČVUT v Praze- Fakulta informačních technologií, která dnes zápisem prvních studentů odstartovala svou činnost.

Kompletní tisková zpráva ve formátu Microsoft Word (.doc), Adobe PDF (.pdf).

Na ČVUT v Praze byla založena Fakulta informačních technologií

Akademický senát Českého vysokého učení technického v Praze souhlasil 22. dubna 2009 s vytvořením nové fakulty ČVUT – Fakulty informačních technologií (FIT). Nová fakulta bude mít sídlo v dejvickém areálu ČVUT, nejprve v Masarykově koleji ČVUT (Thákurova 1, Praha 6), poté v prostorách vzniklých redislokací součástí v souvislosti s výstavbou nové budovy ČVUT.

Kompletní tisková zpráva ve formátu Microsoft Word (.doc), Adobe PDF (.pdf).

Zahájení projektu vytvoření fakulty informatiky na ČVUT v Praze

Dne 8. dubna 2008 uspořádal prof. Ing. Pavel Tvrdík, CSc., poradce rektora ČVUT pro informatiku, tiskovou konferenci k zahájení projektu vytvoření Fakulty informatiky. Tímto projektem ČVUT jasně vyjadřuje svůj zájem podporovat výchovu vysoce kvalifikovaných odborníků a výzkum v oboru, který má klíčovou úlohu při transformaci současného světa na informační společnost. Na této tiskové konferenci byly představeny základní cíle a záměry projektu a jeho časový harmonogram. Tisková konference se konala v Masarykově koleji ČVUT, Thákurova 1, Praha 6.

Kompletní tisková zpráva ve formátu Microsoft Word (.doc), Adobe PDF (.pdf).Poslední změna: 18.9.2017, 18:17