Tiskové zprávy za roky 2012 a 2013

Roky 2012 a 2013 byly ve znamení soutěží. Studenti vyhráli soutěž Společně otevíráme data s aplikací najdi-lekarnu.cz. Fakulta také hostila soutěž Cisco Networking Academy Games a jejím výhercům nabídla přijetí do bakalářského studijního programu bez nutnosti podstoupit přijímací zkoušky.

28. 11. 2013 – Na nejlepší využití vašich dat přijde někdo jiný
Aplikace přihlášené do soutěže Společně otevíráme data ukazují obrovský potenciál otevřených dat. Dvacet pět aplikací usnadňujících orientaci ve společensko-ekonomické realitě jako třeba v evropských dotacích nebo obchodních vztazích firem v ČR, nabízejících praktické služby ve zdravotnictví, dopravě či pro handicapované nebo poskytujících geodata a informace o  ivotním prostředí a kriminalitě. To je výsledek soutěže Společně otevíráme data, kterou uspořádal Fond Otakara Motejla ve spolupráci s Fakultou informatiky a statistiky VŠE a Matematicko-fyzikální fakultou UK. Generálním partnerem soutěže je Nadace Vodafone a partnerem CZ.NIC.
28. 3. 2013 – Naděje českého IT se utkaly na Cisco Networking Academy Games
Odměnou jim je prestiž, přijetí na FIT ČVUT i zájem firem. V pátek 22. a v sobotu 23. března se na půdě Českého vysokého učení technického v Praze konalo národní kolo soutěže mladých IT odborníků – Cisco Networking Academy Games. Úspěch v této soutěži otevírá středoškolským studentům dveře k dalšímu kvalitnímu odbornému vzdělání. Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze totiž vítězům nabídla přijetí do bakalářského studijního programu bez nutnosti podstoupit přijímací zkoušky. Ti nejlepší zřad vysokoškoláků mají zase výraznou šanci zaujmout potenciálního zaměstnavatele a získat tak pracovní uplatnění ještě během studia. V letošním ročníku soutěže dominovali studenti z  Střední školy aplikované kybernetiky v Hradci Králové, kteří vyhráli tři ze čtyř kategorií.
10. 5. 2012 – Nejmladší fakulta informačních technologií v Česku úspěšně propojuje výuku s praxí
Na FIT ČVUT byla slavnostně otevřena Cisco Networking Academy. Propojení univerzitního vzdělávání s praxí už není jen doporučením ze strany odborných institucí, je také požadavkem, který čím dál více zdůrazňují sami studenti. I proto Fakulta informačních technologií (FIT) ČVUT v Praze zahájila spolupráci s technologickou společností Cisco. Takzvanou Cisco Networking Academy zde slavnostně otevřela Laura Quintana (senior director Cisco, Corporate Affairs and Global Engagement Organization for Europe, Middle East Africa and Latin America), která je ve společnosti odpovědná za rozvoj tohoto vzdělávacího programu.
Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Veronika Dvořáková, veronika.dvorakova@fit.cvut.czPR referentka

Poslední změna: 25.9.2017, 14:57