Tiskové zprávy za rok 2015

V roce 2015 se na Fakultě informačních technologií ČVUT událo několik festivalů, konferencí a soutěží. Za zmínku stojí například akce LinuxDays a LAW FIT. Dalšími akcemi podporovanými FIT byly například konference InstallFest a CryptoFest nebo soutěže Networking Academy Games a ACM SPY 2015.

2. 11. 2015 – ACM SPY 2015: IT firmy hledají řešení v diplomových pracích
V šestém ročníku soutěže o nejlepší IT diplomovou práci roku ACM SPY 2015 bylo z celkového počtu 1 881 úspěšně obhájených prací z 18 zapojených fakult do semifinále vybráno 18 prací. Porota v současné době hodnotí jejich kvalitu a odbornost. 8 až 10 nejlepších prací se poté utká ve finále. Někteří úspěšní studenti se díky ACM SPY často dostávají do hledáčku světově významných technologických a IT firem. V minulých ročnících se soutěže účastnilo mnoho výjimečných prací, jejichž autoři dnes zastávají významné odborné pozice jak ve firemní sféře, tak i na akademické půdě, kde se věnují vědecké práci, popřípadě zakládají vlastní startupy.
21. 9. 2015 – LinuxDays: letos zase o kus větší
Čtvrtý ročník otevřené konference LinuxDays bude letos opět o něco větší. Desítky témat v osmi přednáškových proudech, praktické workshopy, ale i ukázky zajímavých technologií nebo dobrá káva. To je LinuxDays v pražských Dejvicích o víkendu 10. a 11. října.
17. 7. 2015 – Vyjádření FIT ČVUT v Praze k e-mailové komunikaci zveřejněné na serveru WikiLeaks.org
V reakci na zcizenou e­mailovou korespondenci společnosti HackingTeam, která byla umístěna na serveru WikiLeaks.org, v níž se objevuje jméno a e­mailová adresa pracovníka fakulty, uvádíme následující.
24. 6. 2015 – Student z ČVUT zvítězil v mezinárodní soutěži mladých „síťařů“
Regionálního kola soutěže Cisco Networking Academy NetRiders se zúčastnili studenti z Evropy, Ruské federace a Společenství nezávislých států. V prestižní kategorii CCNA zvítězil ve velmi silné konkurenci student FIT ČVUT Marek Suchánek. Druhé místo patřilo studentovi ze Slovenska.
3. 6. 2015 – CryptoFest je letos dvakrát větší
Třetí ročník obnovené konference CryptoFest se opět uskuteční první červnový víkend na pražském Strahově. Nabídne přednášky a workshopy na různá témata spojená nejen s počítačovou bezpečností a šifrováním citlivých dat. Letos si na své přijdou jak začátečníci, tak i pokročilý zájemci o bezpečnost.
2. 6. 2015 – Kdo vyhraje letos soutěž o nejlepší diplomovou práci v oblasti IT a získá 1 000 eur?
I v letošním 5. ročníku Czech ACM Chapter & Slovakia ACM Chapter Student Project of the Year (ACM SPY) mohou nadějní studenti poměřit své síly se svými vrstevníky a soutěžit až o 1 000 eur. Ty získá nejlepší studentská diplomová práce, která bude vybrána z několika tisíc prací.
20. 5. 2015 – ČVUT v Praze a studium techniky jsou v kurzu
Ze statistiky podaných přihlášek do bakalářského studia na Českém vysokém učení technickém v Praze pro akademický rok 2015/16 vyplývá, že se ke studiu přihlásilo necelých 11 000 uchazečů. Studenti si mohli podávat přihlášky do 31. března 2015 a vybírat tak z široké nabídky studijních programů a oborů, které se vyučují na osmi fakultách a jednom vysokoškolském ústavu ČVUT. Některé součásti budou vyhlašovat druhá kola přijímacího řízení, počet přihlášek se tedy ještě navýší. Největší zájem měli uchazeči o studium o nejmladší fakultu ČVUT   Fakultu informačních technologií.
21. 4. 2015 – Konec volného internetu? – Přijďte si poslechnout špičky z IT i práva na konferenci LAW FIT
Internet už dnes není zcela volný a svobodný. Neomezenou svobodu na něm i volný on-line trh stále častěji omezují jak státy, tak soukromé společnosti, v čele s poskytovateli připojení. Nenechte si ujít tuto ojedinělou událost, kdy se na Fakultě informačních technologií ČVUT sejdou špičky z české IT scény. Konference proběhne 18. května 2015 v prostorách Nové budovy ČVUT (Thákurova 9, Praha 6). Registrace probíhá zdarma na webových stránkách www.law.fit.cvut.cz.
16. 4. 2015 – Fakulta informačních technologií ČVUT spolupracuje se společností ESET při výuce reverzního inženýrství
Fakulta informačních technologií ČVUT (FIT) připravuje na úterý 21. 4. 2015 od  1.00 hodin přednášku slovenského odborníka na reverzní inženýrství Ing. Juraje Malcha, ředitele výzkumu společnosti ESET, špičky v oboru antivirové ochrany. Přednáška na téma aktuálních trendů v počítačovém škodlivém softwaru (tzv. malwaru) se bude konat v Ballingově sále Národní technické knihovny. V rámci této návštěvy představitele firmy ESET bude projednáno memorandum o další spolupráci s FIT při výchově odborníků na počítačovou bezpečnost.
31. 3. 2015 – Networking Academy Games letos již po desáté. Studenti se museli vyrovnat s blackoutem
Třináct středoškolských týmů se v pátek utkalo v tradiční soutěži pro mladé talenty z oboru informačních technologií. Mohli si tak poměřit znalosti, které získávají díky studiu v programu Cisco Networking Academy. Vítězná trojice z plzeňské Střední školy informatiky a finančních služeb ve složení Radek Miklánek, Jan Klán a Kristýna Lepší si nejen zajistilo věcné ceny, ale především jistotu, že budou přijati ke studiu na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze.
25. 2. 2015 – InstallFest se vrací ke kořenům, bude hodně praktický
Šestý ročník obnovené konference InstallFest se opět uskuteční první březnový víkend na pražském Strahově. Opět nabídne desítky přednášek na různá témata spojená nejen s Linuxem a svobodným softwarem. Letos se akce vrací tak trochu ke kořenům, protože nabídne více workshopů a více praktických přednášek. Naučíte se konfigurovat vlastní server a začátečníci se naučí s Linuxem na desktopu.
Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Veronika Dvořáková, veronika.dvorakova@fit.cvut.czPR referentka

Poslední změna: 25.9.2017, 14:50