Tiskové zprávy za rok 2016

V roce 2016 hostila Fakulta informačních technologií ČVUT několik událostí. Šlo například o Noc vědců, Letní IT školu pro dívky, konference LinuxDays, LAW FIT nebo Internet a Technologie. Konal se také den otevřených dveří pro zájemce o studium.

9. 12. 2016 – Den otevřených dveří na Fakultě informačních technologií ČVUT
Fakulta informačních technologií Českého vysokého učení technického v Praze pořádá dne 16. prosince 2016 od 9.00 do 15.00 hodin Den otevřených dveří pro uchazeče o studium i ostatní zájemce o dění na fakultě. Hlavní program bude probíhat v Nové budově ČVUT na adrese Thákurova 9, Praha 6 – Dejvice. Přednášky pro zájemce o bakalářské studium se uskuteční od 9:00 a od 11:30 v Ballingově sále v Národní technické knihovně na adrese Technická 6/2710, 160 80 Praha 6 – Dejvice.
1. 10. 2016 – Konference LinuxDays na ČVUT v Praze nabídne více komunity, stánků a zahraničních přednášejících
Největší česká (nejen) linuxová konference LinuxDays slibuje pro svůj pátý ročník spoustu přednášek ve čtyřech sálech, desítky hodin workshopů a stánky zajímavých projektů. Uskuteční se ve dnech 8. a 9. října na Fakultě informačních technologií Českého vysokého učení technického v Praze (Thákurova 9, Praha 6).
27. 9. 2016 – Tématem Noci vědců na ČVUT v Praze bude bezpečnost
Již potřetí se České vysoké učení technické v Praze připojí k celorepublikové akci Noc vědců. Ta se uskuteční 30. září v době od 17.00 do 23.00 hodin. V rámci letošního tématu, kterým je bezpečnost, se v dejvickém kampusu představí Fakulta elektrotechnická, Fakulta strojní, Fakulta stavební a Fakulta informačních technologií. Veřejnosti přístupná bude i Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská v Břehové ulici v centru Prahy.
23. 8. 2016 – ČVUT v Praze hostí podruhé Letní IT školu pro dívky
Od 22. do 26. srpna je České vysoké učení technické v Praze místem setkání nadaných studentek středních škol z celé České republiky. Dívky se budou učit základům IT disciplín tak, aby se později mohly zaměřit na obor, který je jim blízký.
9. 5. 2016 – Konference Internet a Technologie přináší témata věnovaná především bezpečnosti
Panelová diskuse, bloky věnované internetové bezpečnosti, prezentace o dopadu loterijního zákona na blokování Internetu nebo doprovodný program v podobě workshopu a seminářů – to je krátký výčet z programu dvoudenní konference Internet a Technologie (IT 16), kterou pořádá správce české národní domény CZ.NIC 31. května a 1. června v prostorách Fakulty informačních technologií ČVUT v pražských Dejvicích.
20. 4. 2016 – Konference o datech z pohledu práva a IT – LAW FIT 2016
Již čtvrtý ročník konference LAW FIT pořádá letos Fakulta informačních technologií ČVUT. V letošním roce organizátoři vybrali jako téma „Data“. Konference proběhne 23. května 2016 v prostorách Nové budovy ČVUT (sídle Fakulty informačních technologií) na adrese Thákurova 9, Praha 6. Generálním partnerem je Institut pro digitální ekonomiku.
Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Veronika Dvořáková, veronika.dvorakova@fit.cvut.czPR referentka

Poslední změna: 25.9.2017, 14:48