Den otevřených dveří 30. 1. 2015

KDE: Nová budova ČVUT (viz Prostory fakulty)

KDY: 9 –14 hodin

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebooku a Twitteru#dodfit

Více fotek z dřívějších DOD najdete v naší fotogalerii: http://fit.cvut.cz/photopic. Mrknout můžete také na video z loňska nebo z prosinocového DOD na našem YouTube kanálu FIT CTU.

PREZENTACE "STUDIUM NA FIT"

Prezentace se zaměřuje na důležité informace, které se týkají organizace výuky a zajímavosti ze všech oborů. Dále se objeví například informace o soutěži FIKS pro středoškoláky nebo o Portálu spolupráce s průmyslem. Prezentace jsou stejné pro oba časy.

Místo: Přednáškový sál Nové budovy ČVUT (č. 105, červený, přízemí u atria s doprovodným programem)
Časy: 9:00 a 11:30
Délka trvání: 90 minut

V době mezi přednáškami se můžete pohybovat v přízemí Nové budovy ČVUT, kde budou připraveny informační stánky, ukázky našich projektů a také bude možné odstud vyrazit na prohlídku učeben, laboratoří a dalších prostor fakulty.

DOPROVODNÝ PROGRAM

V přízemí Nové budovy ČVUT v průběhu celého dopoledne (9:00 až 14:00 hodin).

• všechny vaše další dotazy zodpoví studentky a studenti FIT v informačním stánku,
  • možnost vyzkoušet si zajímavé úlohy vám dá naše soutěž s FIKSem
  • že u nás lze studovat zajímavé věci i v oblasti hardwaru uvidíte na speciálním stánku Katedry číslicového návrhu (nebo během prohlídky laboratoří),
  • jak získat praxi při studiu na naší fakultě a být při tom opravu FIT vám poradí stánek Portálu spolupráce s průmyslem,
  • nejen pro nadšence Android technologí zde bude vývojář a také student FIT Martin Pelant předvádět své chytré brýle Google Glass,
  • Technokrati poinformují o akci pro budoucí studenty, která má za cíl připravit na první semestr a poradit jak vše úspěšně zvládnou
  • zasoutěžit a dozvědět se o zajímavém dění mimo studium můžete od klubu SilliconHill,
  • na SCIO stánku vám poradí jak se přihlásit a uspět v NSZ z matematiky pro přijetí na FIT,
  • zaujmout vás může i nový studijní obor Bioinformatika, který vyučujeme společně s VŠCHT.

Prohlídka laboratoří FIT

Zájemcům o studium otevřeme dveře i do našich specializovaných laboratoří - prohlídka začne prezetancí v multimediální a grafické laboratoři SAGElab, kde se představí také DataLab. Po první části navazuje exkurze do Hardwarové laboratoře a návštěva humonoidního robota NAO nebo se dozvíte, jak funguje 3D tisk v naší laboratoři 3DprintLab.

Místo: Budova A, začátek prohlídky s průvodci u Informačního stánku v Nové budově
Časy: 9:15, 10:00, 10:45, 11:45, 12:30, 13:15
Délka trvání: cca 60 minut (30 minut prezentace SAGElab + ostaní laboratoře dle vašeho zájmu)

Seznámení se s prostory Fakulty informačních technologií

Studenti FIT provedou své budoucí spolužáky po prostorách fakulty a představí učebny a další důležitá místa pro studium.

Místo: Nová budova, začátek prohlídky s průvodci u Informačního stánku v Nové budově
Časy: 9:20, 9:40, 10:00, 10:20, 10:40, 11:00, 11:20, 11:40, 12:00, 12:20, 12:40,13:00, 13:20, 13:40
Délka trvání: 15 minut

Exkurze do Národní technické knihovny

Studenti FIT provedou zájemce o studiu moderní budovou Národní technické knihovny, ve které zároveň sídlí Ústřední knihovna ČVUT a její studovna. FIT zde využívá Ballingův sál pro některé z přednášek a dále pak jednu PC učebnu - ta je historicky první učebnou FIT z dob založení fakulty, kdy jsme neměli k dispozici vlastní prostory.

Místo: NTK, začátek prohlídky s průvodci u Informačního stánku v Nové budově
Časy: 9:30, 10:00, 10:30, 11:00, 11:45, 12:15, 12:45, 13:15