Datamole AI & IoT Lab (DatamoleLab)

Datamole patří k předním českým firmám v oblasti aplikované datové vědy a umělé inteligence. Jako experti na průmyslový internet věcí propojujeme fyzický svět strojů s digitálním světem cloudových technologií.

Vytváříme hodnotu tam, kde byste možná data a umělou inteligenci nečekali. Pomáháme společnostem v sektorech jako strojírenství, zemědělství, výroba nebo potravinářství plně využívat potenciál dat z jejich zařízení a umožnit jim tak vylepšit produkty, služby a procesy.

Je pro nás důležité, aby měla naše práce smysl a pozitivní dopad pro společnost. Podle toho si také vybíráme klienty pro spolupráci.

Více o společnosti

Čemu se laboratoř věnuje

V laboratoři na FIT se věnujeme převážně výzkumu a vývoji algoritmů strojového učení a distribuovaných systémů. Zabýváme se aplikací umělé inteligence v průmyslu, proto se často jedná například o různé formy detekce anomálií, algoritmů prediktivní údržby, odhadu kondice zařízení, optimalizace výrobních procesů nebo škálování algoritmů na desetitisíce zařízení distribuovaných po celém světě.

Co máme za sebou?

Máme za sebou řadu výzkumných a implementačních projektů se studenty, množství úspěšných bakalářských a diplomových prací, v některých případech zakončenými vědeckou publikací.

Seznam závěrečných prací

Činnost laboratoře se dotýká těchto témat

• Technology Scouting in Computational Infrastructure and Distributed Systems
  • Research and Development of Machine Learning Algorithms
  • Research and Development of Predictive Maintenance Algorithms
  • Behavior Analysis of Dairy Cattle (ve spolupráci s naším partnerem Lely Industries)

Nabídky pro studenty

V rámci laboratoře nabízíme možnost zapojit se do několika projektů:

• Homotopy continuation method for solving systems of nonlinear equations
  • Detection of 3D printing failures by close range 3D camera or LIDAR

Závěrečné práce

Máte zajímavý nápad na výzkumný projekt nebo hledáte vedení pro svou bakalářskou či diplomovou práci? Neváhejte se na nás obrátit. Propojíme vás s odborníkem z našeho týmu.

Příklady obhájených prací

Jak to u nás vypadá

V případě jakýchkoliv dotazů nám napište na fitlab@datamole.cz.

Kde nás najdete?

Výzkumná laboratoř s firmou Datamole
Katedra aplikované matematiky
Fakulta informačních technologií
České vysoké učení technické v Praze

Místnost TH:A-1349 (Budova A, 13. patro)
Thákurova 7
Praha 6 – Dejvice

Za obsah stránky zodpovídá: doc. Ing. Štěpán Starosta, Ph.D.