VědaFest 2021 online

Kde

VědaFest

Kulturní akce

VědaFest (dříve Festival vědy) je zábavná vědecko-technická akce, kde FIT představí projekt Věnná města českých královen a dovednosti robota Pepper. Tento rok si lze festival užít až do konce října online prostřednictvím názorných videí. Ve středu 8. září proběhne tento festival také naživo na Vítězném náměstí.

Web akce

Robot jako učitel matematiky i fyziky

Už vás někdy učil robot? Robot Pepper z Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze vám v hodině fyziky vysvětlí, jak se měří délka. A to nejen dnes, ale i jak tomu bylo dříve. V hodině matematiky vám například vysvětlí, co je to hranol a jak užitečná může být při výuce krabička od zubní pasty. Bude se i zkoušet a robot se jen tak ošidit nedá.

Zažijte dobu velkých českých panovníků. Cesta časem do věnného města Hradec Králové

Pojďte s námi po stopách historie českých královen. Zveme vás na cestu prostorem a časem, kterou vám pomocí virtuální a rozšířené reality připravili odborníci z Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze.