Pražská technika – online akce FIT a rozhovor s doc. Janouškem

13. 9. 2021

V časopise Pražská technika vyšel rozhovor s doc. Ing. Janem Janouškem, Ph.D., o jeho působení v Akademickém senátu ČVUT a článek o online akcích na fakultě v době pandemie koronaviru.

Doc. Janoušek je v čele Akademického senátu ČVUT již pátým rokem. V rozhovoru prozradil, jak se změnil styl práce senátu v době pandemie, jak vnímal fungování celého ČVUT v době uzavření škol a jak fakulta zvládla pandemickou situaci. Přečtěte si, jak v druhé polovině svého funkčního období hodnotí svoji práci a co mu dala i vzala pandemie v jeho osobním životě.

„Studentům i učitelům patří za zvládnutí pandemické situace velký respekt,“ říká doc. Janoušek.

V časopise se také dozvíte, které online akce probíhaly na fakultě v době pandemie. Fakulta tak využila svého IT potenciálu a nabídla virtuální pojetí akcí, které lidé do té doby mohli navštívit pouze přes otáčivé dveře fakulty. Že to jde i virtuálně, dokazují úspěšné proběhlé akce COFIT online, Den otevřených dveří, LAW FIT nebo hackathon UniHack.

Rozhovor s doc. Janem Janouškem