Soutěž FIKS pro středoškoláky otevřena

22. 9. 2021

FIKS (Fiťácký korespondenční informatický seminář) nabízí středoškolákům možnost se nejen naučit řešit algoritmické úlohy teoreticky, ale i vytvořit funkční kód. Po úspěšném absolvování mohou být navíc přijati do bakalářského studia bez přijímací zkoušky. Letošním tématem je založení zoologické zahrady.

Seminář FIKS je určen pro studenty středních škol. Čeká je zadání zajímavých algoritmických a programovacích úloh, která si stáhnou, doma je vyřeší a do zadaného termínu je odevzdají. Ti nejlepší pak budou mít možnost setkat se s organizátory osobně na jarním soustředění.

FIKS navíc nabízí jedinečnou možnost pro úspěšné řešitele, kteří se po absolvování semináře budou moci dostat do bakalářského studia na FIT bez přijímací zkoušky. Na jarním soustředění se účastníci kurzu budou moci těšit na lekce algoritmů, novinky z oboru informatika nebo hry všeho druhu.