Den otevřených dveří 16. 12. 2016

KDE: Nová budova ČVUT    KDY: 9–15 hodin   

 

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB FB a logo_FB Twitteru #dodfit


Více fotek z dřívějších DOD najdete v naší fotogalerii http://fit.cvut.cz/photopic nebo v albech na naší FB stránceMrknout můžete také na video na našem YouTube kanálu FIT CTU.

Program ke stažení v PDF

Prezentace online

 

PREZENTACE pro zájemce o BAKALÁŘSKÉ STUDIUM

Prezentace se zaměřuje na důležité informace, které se týkají organizace výuky a zajímavostí ze všech oborů. V prezentaci vám také ukážeme, že studium na naší mladé fakultě, která je součástí zavedené univerzity v Kampusu Dejvice není jen o samotném studiu, ale také o spoustě zajímavých aktivitách kolem.

Místo: Ballingův sál (Národní technická knihovna, viz Prostory fakulty)
Časy: 9:00 a 11:30 (obě prezentace budou totožné)
Délka trvání: 90 minut

 

Program v přízemí Nové budovy ČVUT

 

Otevřené obory

Pokud chcete vědět více bakalářských oborech, které studium na FIT ČVUT nabízí, stavte se u jejich stánků v přízemí Nové budově ČVUT (NB). Některé obory pak pro vás mají připraven také další program ve svých místnostech a laboratořích ve vedlejší budově A v podobě workshopů a ukázek prací a výsledků studentů. Nechat se nasměrovat  můžete u našeho infostánku v přízemí Nové budovy ČVUT. 

 

Bezpečnost a informační technologie (BIT, KPS)
 • Stánek v atriu NB – Bezkontaktní čipové karty a jak je zabezpečit proti jejich zneužití.
 • Lámání šifer (A-1158) – Moderní šifrovací algoritmy ochrání vaše data... opravdu? Někdy dokážeme prolomit i silnou šifru. Ukážeme vám to na příkladu s čipovou kartou.

Informační systémy a management (ISM, KSI)

 • Stánek v atriu NB – Otestujte svoji roli v týmu pomocí Belbinova testu. Zjistěte, jak fungují opravdové IT firmy a IT projekty.

Počítačové inženýrství (PI, KČN)

 • Stánek v atriu NB – Přijďte se podívat na ukázky studentských prací v oboru počítačové inženýrství.
 • NAO Robot (A-1048) – Ukázka programování humanoidního robota. Zahraje si dneska na xylofon nebo bude mít chuť tančit?
 • HW laboratoř (A-1058  Ukázka studentských prací, přípravku pro výuku, zařízení pro návrh a testování hardware (FPGA, mikroprocesory, atd.)
 • Arduino workshop (A-1046)  Arduino přípravek s možností si vyzkoušet programování jednoduchého hardware.
Teoretická informatika (TI, KTI)
 • Stánek v atriu NB – Vyzvedněte si letáky se soutěžními úlohami a získejte odměny za jejich vyřešení.
 • Oborová místnost – Přijď si vyřešit soutěžní logické úlohy a získej pěkné odměny. Také ti zde ukážeme závěrečné práce našich studentů včetně videoprezentace a rádi odpovíme na všechny tvé dotazy.

Webové a softwarové inženýrství (WSI, KSI)

 • Stánek v atriu NB – Získejte informace o studiu všech zaměření tohoto oboru. Součástí stánku bude i online přenos programu a prezentací z laboratoří SAGElab a UsabilityLab a ukázka prací studentů grafického zaměření.

WSI - zaměření Počítačová grafika (WSI-PG)

 • SAGELab (A-1452) – Ukázka zobrazovacího systému s rozlišením 8K+ (9600 x 4320), demonstrace autostereoskopického zobrazování, 3D skenování, ukázka bezdotykového ovládání a podrobné informace o zameření Počítačová grafika.
 • UsabilityLab (A-1444) – Vyzkoušejte si, jak probíhá opravdové uživatelské testování. K vidění a otestování zde bude i studenty vyvinutá aplikace Dráček, která slouží pro vzdělávání nejmenších.
 • Svět ve 3D (A-1446) – Robotická mobilní platforma na 6 kolech s 3D snímáním obrazu a jeho následné promítání na 3D obrazovce.

WSI - zaměření Softwarové inženýrství (WSI-SI) a zaměření Webové inženýrství (WSI-WI)

 • CCMi (A-951) – V projektové místnosti Centra pro konceptuální modelování a implementace (CCMi) vám ukážeme některé zajímavé projekty, kterým se věnujeme.
Znalostní inženýrství (ZI, KTI)
 • Stánek v atriu NB – Přijďte poznat nejrychleji se rozvíjející a technologicky nejpokročilejší obor dneška, znalostní inženýrství.

 

Otevřené laboratoře

Zájemcům o studium otevřeme dveře i do našich specializovaných laboratoří. Ty si budete moci prohlédnout převážně v rámci prezentace jednotlivých oborů, pod které spadají (viz výše Otevřené obory). Podívat se do nich můžete sami a volně dle toho, které vás zaujmou. Kudy kam vám poradí na info stánku v přízemí Nové budovy ČVUT.

 • NAO Robot (A-1048) – Ukázka programování humanoidního robota. Zahraje si dneska na xylofon nebo bude mít chuť tančit? 
 • HW laboratoř (A-1058 ) – Ukázka studentských prací, přípravku pro výuku, zařízení pro návrh a testování hardware (FPGA, mikroprocesory, atd.).
 • AppleLab (A-1142), pouze do 11:30 – Uvidíte ukázky prací našich bakalářských i magisterských studentů. Můžete se zeptat na úskalí vývoje. Ukážeme trendy ve vývoji pro dotyková zařízení. 
 • 3DprintLab (A-1153) – Laboratoř 3D tisku, kde studenti tisknou na tiskárnách RepRap a vytváří vlastní projekty nejen v předmětu 3D tisk.
 • Laboratoř bezpečnosti (A-1158) – Moderní šifrovací algoritmy ochrání vaše data... opravdu? Někdy dokážeme prolomit i silnou šifru. Ukážeme vám to na příkladu s čipovou kartou.
 • UsabilityLab (A-1444) – Vyzkoušejte si, jak probíhá opravdové uživatelské testování. K vidění a otestování zde bude i studenty vyvynutá aplikace Dráček, která slouží pro vzdělávání nejmenších.
 • SAGELab (A-1452) – Podívejte se na „obrazovku" s uhlopříčkou 6 m a rozlišením 8K+ u zjisti, jaké studentské práce je možné na FITu vytvořit. Podívej se z naší laboratoře až k sobě domů díky Google Maps.

 

Exkurze do Národní technické knihovny

Studenti FIT provedou zájemce o studiu moderní budovou Národní technické knihovny, ve které zároveň sídlí Ústřední knihovna ČVUT a její studovna. Ballingův sál, který fakulta také používá pro svou výuku, můžete vidět v rámci prezentací o studium na FIT.

Časy: 9:15–14:15, vždy ve čtvrt a ve třičtvrtě každé hodiny
Sraz: infostánek u vstupu do Nové budovy ČVUT
Délka trvání: 30 minut
 

Exkurze do Nové budovy ČVUT

Studenti FIT provedou své budoucí spolužáky po prostorách Nové budovy ČVUT, kde fakulta sídlí. Na 3. patře zde najdete děkanát, studijní oddělení a také seminární i počítačové učebny nebo studentské respirium. Největší přednáškový sál Nové budovy, který k výuce používáme, můžete navštívit v rámci prezentace.

Časy: 9:30–14:30, vždy v půl a v celou hodinu
Sraz: infostánek u vstupu do Nové budovy ČVUT
Délka trvání: 30 minut

 Poslední změna: 6.11.2018, 16:02