Den otevřených dveří 3. 2. 2017

KDE: Nová budova ČVUT    KDY: 9–15 hodin

 

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB FB a logo_FB Twitteru #dodfit


Více fotek z dřívějších DOD najdete v naší fotogalerii http://fit.cvut.cz/photopic nebo v albech na naší FB stránceMrknout můžete také na video na našem YouTube kanálu FIT CTU.

Program ke stažení v PDF

 

PREZENTACE pro zájemce o BAKALÁŘSKÉ STUDIUM

Prezentace se zaměřuje na důležité informace, které se týkají organizace výuky a zajímavostí ze všech oborů. V prezentaci vám také ukážeme, že studium na naší mladé fakultě, která je součástí zavedené univerzity v Kampusu Dejvice není jen o samotném studiu, ale také o spoustě zajímavých aktivitách kolem.

Místo: přednáškový sál 105 (přízemí Nové budovy ČVUT)
Časy: 9:00 a 11:30 (obě prezentace budou totožné)
Délka trvání: 90 minut

Prezentace onlineZáznam prezentace

 

PREZENTACE pro zájemce o MAGISTERSKÉ STUDIUM

V prezentaci se představí studijní obory magisterského programu. Zmíněny budou také podmínky pro přijetí, průběh přijímací zkoušky a další praktické informace. Dostatek prostoru bude také na vaše dotazy.

Místo: přednáškový sál 107 (přízemí Nové budovy ČVUT)
Časy: 15:00
Délka trvání: 60 minut
 
 

Program v přízemí Nové budovy ČVUT

 

Otevřené obory

Pokud chcete vědět více bakalářských oborech, které studium na FIT ČVUT nabízí, stavte se u jejich stánků v přízemí Nové budově ČVUT (NB). Některé obory pak pro vás mají připraven také další program ve svých místnostech a laboratořích ve vedlejší budově A v podobě workshopů a ukázek prací a výsledků studentů. Nechat se nasměrovat  můžete u našeho info-stánku v přízemí Nové budovy ČVUT. 

 

Bezpečnost a informační technologie (BIT, KPS)

 • Stánek v atriu NB – Bezkontaktní čipové karty a jak je zabezpečit proti jejich zneužití.

 • Lámání šifer (A-1158) – Moderní šifrovací algoritmy ochrání vaše data... opravdu? Někdy dokážeme prolomit i silnou šifru. Ukážeme vám to na příkladu s čipovou kartou.

Informační systémy a management (ISM, KSI)

 • Stánek v atriu NB – Přijďte si vyplnit Belbinův test a zjistěte, zda máte blíže ke specialistovi nebo manažerovi v IT.

 

Počítačové inženýrství (PI, KČN)

 • Stánek v atriu NB – Přijďte se podívat na ukázky studentských prací v oboru počítačové inženýrství.

 • NAO Robot (A-1048) – Ukázka programování humanoidního robota. Zahraje si dneska na xylofon nebo bude mít chuť tančit?

 • HW laboratoř (A-1058 Ukázka studentských prací, přípravku pro výuku, zařízení pro návrh a testování hardware (FPGA, mikroprocesory, atd.).

Teoretická informatika (TI, KTI)

 • Stánek v atriu NB – Přijďte vyřešit soutěžní logické úlohy a získejte pěkné odměny.

 

Webové a softwarové inženýrství (WSI, KSI)

 • Stánek v atriu NB – Získejte informace o studiu všech zaměření tohoto oboru. Součástí stánku bude i online přenos programu a prezentací z laboratoří SAGElab a UsabilityLab a ukázka prací studentů grafického zaměření.

- WSI – zaměření Počítačová grafika (WSI-PG)

 • UsabilityLab (A-1444) – Vyzkoušejte si, jak probíhá opravdové uživatelské testování. K vidění a otestování zde bude i studenty vyvinutá aplikace Dráček, která slouží pro vzdělávání nejmenších.

 • Svět ve 3D (A-1446) – Robotická mobilní platforma na 6 kolech s 3D snímáním obrazu a jeho následné promítání na 3D obrazovce.

 • SAGELab (A-1452) – Ukázka zobrazovacího systému s rozlišením 8K+ (9600 x 4320), demonstrace autostereoskopického zobrazování, 3D skenování, ukázka bezdotykového ovládání a podrobné informace o zameření Počítačová grafika.

 

- WSI – zaměření Softwarové inženýrství (WSI-SI) a zaměření Webové inženýrství (WSI-WI)

 • CCMi (A-951) – V projektové místnosti Centra pro konceptuální modelování a implementace (CCMi) vám ukážeme některé zajímavé projekty, kterým se věnujeme.

Znalostní inženýrství (ZI, KTI)

 • Stánek v atriu NB Přijďte poznat nejrychleji se rozvíjející a technologicky nejpokročilejší obor dneška, znalostní inženýrství.

 • Laboratoř zpracování obrazu (A-1258) – Laboratoř se zaměřuje na zpracování obrazu a videa. Je možné vidět ukázky detekce vad skel, snímání větráku vysokorychlostní kamerou, odečet hodnoty na hozené hrací kostce, ermovizní analýzu zahřívání počítače, analýzu pracovního vytížení, sledování pohybu osob a další.

 

Otevřené laboratoře

Zájemcům o studium otevřeme dveře i do našich specializovaných laboratoří. Ty si budete moci prohlédnout převážně v rámci prezentace jednotlivých oborů, pod které spadají (viz výše Otevřené obory). Podívat se do nich můžete sami a volně dle toho, které vás zaujmou. Kudy kam vám poradí na infostánku u vstupu do Nové budovy ČVUT.

 

Exkurze do Národní technické knihovny

Studenti FIT provedou zájemce moderní budovou Národní technické knihovny, ve které zároveň sídlí Ústřední knihovna ČVUT a její studovna. V budově je také přednáškový Ballingův sál, který fakulta také používá pro svou výuku.

Časy: 9:15–14:15, vždy ve čtvrt a ve třičtvrtě každé hodiny
Sraz: infostánek u vstupu do Nové budovy ČVUT
Délka trvání: 30 minut
 

Exkurze do Nové budovy ČVUT

Studenti FIT provedou své budoucí spolužáky po prostorách Nové budovy ČVUT, kde fakulta sídlí. Na 3. patře zde najdete děkanát, studijní oddělení, PR oddělení, oddělní pro rozvoj i vědu a výzkum. Studenti v těchto prostorách využívají především seminární i počítačové učebny nebo studentské respirium. Největší přednáškový sál Nové budovy, který k výuce používáme, můžete navštívit v rámci prezentace pro zájemce o bakalářské studium.

Časy: 9:30–14:30, vždy v půl a v celou hodinu
Sraz: infostánek u vstupu do Nové budovy ČVUT
Délka trvání: 30 minut

 Poslední změna: 6.11.2018, 16:02