Den otevřených dveří 7. 12. 2019

Den otevřených dveří 7. 12. 2019

Přijďte zjistit, proč studovat informatiku právě u nás, na Den otevřených dveří v sobotu 7. prosince od 10:00 do 16:00. Budete mít možnost setkat se s vyučujícími i studenty a zjistit, jaké studium na naší fakultě doopravdy je. Čeká vás prezentace o bakalářských studijních oborech a přijímacím řízení. Dále budete moci navštívit prezentační stánky oborů a studentských spolků. Připraveny jsou pro vás i prohlídky prostor fakulty včetně laboratoří a Národní technické knihovny.

Program

Akce bude probíhat od 10:00 do 16:00. Veškeré podrobnosti o programu se dozvíte na našem informačním stánku u vstupu do budovy, kde vám studenti zodpoví vaše dotazy a případně poradí kudy kam. Zde si také budete moci vyzvednout tištěný program akce a další materiály.

Přednáška o studiu během dne otevřených dveří
Přednáška o studiu v posluchárně T9:105

Přednáška o bakalářském studiu

Během přednášky se dozvíte důležité informace o organizaci výuky, přijímacím řízení a studijních oborech. V přednášce vám také ukážeme, že studium na naší fakultě není jen o samotném studiu, ale také o spoustě zajímavých aktivitách kolem.

Kdy:
10:00 a 13:00 (přednášky budou totožné)
Kde:
posluchárna T9:105 v přízemí Nové budovy ČVUT

Prezentace bakalářských oborů

Stánek v atriu Nové budovy
Robot z Laboratoře inteligentních vestavných systémů

Pokud se chcete dozvědět více o bakalářských oborech, které fakulta nabízí, zastavte se u jejich stánků v atriu Nové budovy ČVUT. Některé obory pak pro vás mají připraven také další program ve svých místnostech a laboratořích ve vedlejší Budově A. Můžete se například těšit na ukázky prací studentů.

Komentované prohlídky

Studenti FIT vás provedou po fakultních prostorách Nové budovy ČVUT a Národní technické knihovny. Dále budete moci sami nebo s doprovodem navštívit laboratoře v Budově A.

Laboratoř zpracování obrazu
Laboratoř zpracování obrazu

Doprovodný program

Nachystali jsme pro vás i další doprovodný program. Na informačních stáncích například zjistíte, jak se dostat na FIT bez přijímací zkoušky. Seznámíte se s širokou nabídkou školních a mimoškolních projektů a dozvíte se o studentském životě nejen na kolejích.

Kdy:
10:00–16:00
Kde:
přízemí Nové budovy ČVUT
RetroHerna
Mezi nás zapadnete! Zapařte si v RetroHerně hru Tetris a další staré herní klasiky.
Virtuální realita
Zkuste si mobilní brýle pro virtuální realitu a přeneste se do světů, které přivádějí k životu studenti v rámci zaměření počítačová grafika.
Fakultní informatický korespondenční seminář (FIKS)
U stánku FIKS se dozvíte, jak se zapojit se do Fiťáckého informatického korespondenčního semináře, a získat tak znalosti z programování i přijetí bez přijímací zkoušky.
Studentská unie
Na stánku Studentské unie ČVUT odhalíte, jaký je studentský život nejen na kolejích. Představí se vám také fakultní klub FIT++, kolejní kluby Silicon HillSincoolka a zájmový klub Audiovizuální centrum studentů ČVUT.
Spolupráce s průmyslem
U stánku Spolupráce s průmyslem zjistíte, jak získat praxi v zajímavých firmách při studiu.
3D tisk
Stánek Laboratoře 3D tisku vám ukáže, jakou tiskárnu si můžete vyrobit doma nebo v rámci našeho předmětu 3D Tisk (BI-3DT.1) a co vše na ní lze vytisknout.
SCIO
Na stánku SCIO vám poradí, jak se přihlásit a uspět v Národních srovnávacích zkouškách (NSZ) z matematiky nebo obecných studijních předpokladů pro přijetí na FIT.

O akci

Nová budova ČVUT
Nová budova ČVUT

Akce je primárně určena pro zájemce o studium v bakalářském studijním programu. Vstup je zdarma a bez předchozí registrace.

Typ akce
Den otevřených dveří
Termín
7. prosince 2019, 10:00–16:00
Místo
Nová budova ČVUT, Thákurova 9, Praha 6
Budova A, Thákurova 7, Praha 6
Národní technická knihovna, Technická 6, Praha 6
Tisková zpráva
Virtuální realitu nebo kultovní hru Tetris nabídne
Den otevřených dveří Fakulty informačních technologií
ČVUT v Praze
Prezentace
Prezentace o bakalářském studiu

Kontakt

Hlavní program se uskuteční v Nové budově ČVUT – Thákurova 9, Praha 6. Všechny dotazy vám přímo na Dni otevřených dveří zodpoví studenti na infostánku u vchodu do této budovy. Pokud máte nějaký dotaz k této akci, kontaktujte PR oddělení na e-mail pr@fit.cvut.cz.

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Veronika Dvořáková, veronika.dvorakova@fit.cvut.czPR manažerka


Poslední změna: 12.12.2019, 12:21