Akce pro zájemce o studium

Název akce Stručný popis
Den otevřených dveří Den otevřených dveří (DOD) je určen všem zájemcům o studium na Fakultě informačních technologií ČVUT. Akce má za cíl návštěvníkům přiblížit možnosti studia, podmínky pro přijetí i možnosti uplatnění. Během DOD si lze prohlédnout prostory fakulty včetně laboratoří, seznámit se s mimoškolními aktivitami nebo si promluvit s vyučujícími i současnými studenty.
Letní kurz Introduction to Computer Science Kurz Introduction to Computer Science je unikátní letní kurz určený pro studenty středních škol. Dává jim jedinečnou možnost naučit se základům programování zábavnou formou. Kurz probíhá pod vedením profesorů a studentských lektorů ze Stanford University a z FIT. Probíranými tématy jsou programovací jazyk Karel a úvod do programování v jazyce Java. Obsah kurzu odpovídá prvním čtyřem týdnům vysoce úspěšného předmětu CS106A na Stanford University.
Seznamovák Seznamovák FIT je čtyřdenní seznamovací kurz pro nové studenty bakalářského programu. Studenti se na akci seznámí nejen mezi sebou, ale také s průběhem studia a jeho nástrahami díky přednáškám a diskusím se studenty vyšších ročníků. Ti akci pořádají s podporou Fakulty informačních technologií ČVUT ve dvou turnusech v rekreačním středisku Máj-Plasy.
Magistrovák Magistrovák FIT je třídenní úvodní kurz pro nové studenty magisterského programu. Připraven je pro ně program plný her spojených s potřebnými znalostmi z bakalářského studia a informacemi o magisterském studiu. Stejně tak bude dostatek volného času a prostoru popovídat si se současnými studenty či absolventy magisterského programu. Ti akci pořádají s podporou Fakulty informačních technologií ČVUT na začátku září v rekreačním středisku Máj-Plasy.
Hello FIT! Hello FIT! je jednodenní akce určena pro nové studenty bakalářského programu. Uvítací akce je populárně-naučným úvodem do studia, který ti pomůže s přechodem ze střední na vysokou školu. Během jednoho dne tě provedeme celým kampusem a zúčastníš se zajímavých přednášek a workshopů. Akci pořádá klub FIT++ za podpory Fakulty informačních technologií ČVUT.
Letní škola IT Každoročně se na půdě Českého vysokého učení technického v Praze koná Letní škola IT. Kurz je určen pro středoškolačky, které se během jednoho týdne seznámí se základy různých IT disciplín. Kurz organizuje ČVUT se společností Czechitas a snaží se tím dívkám ukázat, že IT není pouze klučičí doménou.


Last modified: 14.6.2019, 16:57