Letní škola IT 2017

Letní škola IT 2017

Ve dnech 21.–25. srpna probíhá na půdě Fakulty informačních technologií ČVUT 3. ročník Letní školy IT od organizace Czechitas. Jedná se o týdenní tábor pro dívky ze středních škol. Dívky se budou učit základy programování, kódování a grafiky. Program doplní exkurze, např. do Síťové multimediální laboratoře, nebo návštěva fakultního robota NAO.

Téma

Během letní školy se dívky seznámí se základy různých IT disciplín. Získají vztah k informatice, což jim může pomoci v rozhodování, jakému oboru se budou věnovat po ukončení střední školy. Dívky se naučí základům tvorby webu, programování i grafiky. IT je skvělým oborem (také) pro dívky!

Program

Ve čtvrtek 24. srpna odpoledne je součástí programu kurzu exkurze na Fakultě informačních technologií. Během ní dívky navštíví i Síťovou multimediální laboratoř (SAGElab) a fakultního humanoidního robota NAO. V dalších dnech se zde dívky naučí, jak vytvořit webové stránky pomocí technologií HTMLCSS nebo jak kreslit s pomocí vektorových grafických programů. Dále si také naprogramují vlastní aplikaci.

O akci

Letní škola IT je týdenní tábor pro dívky ze středních škol. Kurz je určen úplným začátečnicím bez předchozí zkušenosti s IT. Akce se koná pod záštitou děkana Fakulty informačních technologií prof. Pavla Tvrdíka. Fakulta dále zajišťuje prostory ve 3. patře Nové budovy ČVUT jako zázemí kurzu. Pro účast na Letní škole IT 2017 je nutné zaplatit poplatek za kurz a zaregistrovat se.

Typ akce
Letní škola
Organizátor
Czechitas
Termín
21.–25. srpna 2017
Místo
FIT, Nová Budova ČVUT – Thákurova 9, Praha 6
FEL – Karlovo náměstí 13, Praha 2
Jazyk
čeština
Web akce
Letní škola IT Praha 2017
Tisková zpráva
ČVUT v Praze přivítá středoškolačky na letní IT škole
Fotogalerie
Album na Facebooku Czechitas
Video
YouTube

Letní škola IT

O organizátorovi

Czechitas - logoPořadatelem Letní školy IT je nezisková organizace Czechitas. Cílem organizace je vzdělávat a inspirovat dívky a ženy v informačních technologiích a budovat komunitu dívek se zájmem o IT. Za pomoci nejrůznějších workshopů a kurzů se organizace snaží reagovat na problém nedostatečné genderové diverzity v IT prostředí.

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Veronika Dvořáková, veronika.dvorakova@fit.cvut.czPR referentka


Last modified: 10.8.2018, 15:55