Fiťácký informatický korespondenční seminář 2017/2018

Fiťácký informatický korespondenční seminář 2017/2018 nabízí středoškolákům možnost zdokonalit se v algoritmických úlohách a změřit síly se svými vrstevníky. V letošním ročníku bude zadání úloh doprovázet fantasy příběh. Ten provádí řešitele dobrodružstvím Martiena Katchera při putování na Čarodějnické Vysoké Učení v Theórii. Nejlepší řešitelé semináře budou mít možnost jet na jarní týdenní soustředění nebo být přijat na FIT bez přijímacích zkoušek. Do 19. 11. probíhá první kolo soutěže.

Téma

V letošním ročníku bude zadání úloh doprovázet fantasy příběh. Provádí řešitele dobrodružstvím Martiena Katchera při putování na Čarodějnické Vysoké Učení v Theórii. Martien cestou potkává rozličné osoby a zdokonaluje své znalosti magie, aby byl lépe připravený na studium na vysoké škole čar a kouzel. Pokud bude na své cestě dostatečně úspěšný, putování mu kromě nabytých znalostí a schopností přinese i přijetí na Fakultu informačních technologií ČVUT bez přijímací zkoušky.

Harmonogram

Letošní ročník se sestává ze tří kol. Pro nejlepší řešitele je připraveno tradiční soustředění. To nabídne týden nabitý odbornými přednáškami nejen z informatiky. Dále budou na programu netradiční hry a akce bude zakončena programátorskou soutěží.

FIKS - soutěžící řešící úlohu
Soutěžící řešící úkoly na soustředění
První kolo
4. 9. – 19. 11. 2017
Druhé kolo
8. 12. 2017 – 11. 2. 2018
Třetí kolo
22. 2. 2018, 0:00–23:59
Jarní soustředění
18.–22 4. 2018

O akci

Korespondenční seminář je určen pro studenty středních škol a gymnázií 1.–4. ročníku. Účastníci řeší různé algoritmické úlohy a elektronicky je odevzdávají. Mohou tak změřit síly se svými vrstevníky a také si udělat představu, co čeká budoucí studenty FIT. Do semináře je možné se zapojit kdykoliv v jeho průběhu. Další informace a zadání úloh najdete na stránkách FIKS.

FIKS - logo
Typ akce
soutěž
Organizátoři
RNDr. Tomáš Valla, Ph.D., Katedra teoretické informatiky
RNDr. Ondřej Suchý, Ph.D., Katedra teoretické informatiky
Studenti FIT
Jazyk
čeština
Web akce
Fiťácký informatický korespondenční seminář

Kontakt

Seminář organizují studenti a vyučující z Katedry teoretické informatiky. Členy FIKS můžete kontaktovat na e-mailu kontakt@fiks.fit.cvut.cz nebo využít diskuzní fórum semináře.

Tomáš Valla - profile

RNDr. Tomáš Valla, Ph.D.

Organizátor FIKS

Odborný asistent na Katedře teoretické informatiky

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
RNDr. Tomáš Valla, Ph.D., tomas.valla@fit.cvut.cz@fit.cvut.czOrganizátor FIKS


Last modified: 8.10.2018, 10:00