LAW FIT 2018: Copyright a technologie

LAW FIT 2018: Copyright a technologie

Konference LAW FIT se uskuteční 21. května. Šestý ročník s tématem Copyright a technologie se zaměří na autorské právo v kontextu s rychle se rozvíjejícími novými technologiemi. Konference se bude zabývat tématy jako data mining, screen scraping, blockchain nebo umělá inteligence. Pro účast je požadována registrace. Akce se koná na Fakultě informačních technologií od 10:00 v posluchárně T9:105, registrace začínají v 9:00.

Téma

Každý rok se objeví desítky nových technologií. V konceptu autorského práva však k větší změně nedochází. Představuje to pro moderní technologie překážku jejich rozvoje? A lze autorské právo vůbec ve světě internetu efektivně vymáhat? Právě tyto otázky se pokusí zodpovědět letošní ročník LAW FIT.

Mezi přednášejícími na letošním ročníku budou i dva vyučující z FIT, a to hlavní organizátor akce JUDr. Zdeněk Kučera, Ph.D., a Ing. Martin Půlpitel. Na programu konference jsou následující přednášky:

  • Big data, copyright, blockchain
  • Práva k dílům umělé inteligence
  • Jak efektivně chránit počítačové programy?
  • Softwarové licence

O akci

Účast na konferenci je bezplatná, ale je nutné se zaregistrovat. Konference je určena pro studenty, akademickou i širokou odbornou veřejnost, a to jak IT specialisty, tak právníky. Registrace začínají v 9:00.

LAW FIT - banner
LAW FIT 2018
Typ akce
Konference
Organizátor
Fakulta informačních technologií ČVUT
Termín
21. května 2018, 10:00–16:30
Místo
Posluchárna T9:105, Nová budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Jazyk
Čeština
Záznam
Nebude pořízen
Web akce
LAW FIT 2018
Tisková zpráva
Důležitost autorského práva v IT přiblíží šestý ročník
konference LAW FIT

Kontakt

Konferenci pořádá Fakulta informačních technologií ČVUT. Konference se koná v prostorách Nové budovy ČVUT – Thákurova 9, Praha 6. V případě dotazů se obracejte na předsedu konference JUDr. Zdeňka Kučeru, Ph.D.

Zdeněk Kučera - profile

JUDr. Zdeněk Kučera, Ph.D.

Předseda konference LAW FIT

Externí vyučující na Katedře softwarového inženýrství

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
JUDr. Zdeněk Kučera, Ph.D., zdenek.kucera@fit.cvut.czPředseda konference LAW FIT


Last modified: 13.5.2019, 9:51