DataLab Summer Camp 2018

Laboratoř datových věd pořádá již třetí ročník Summer Camp zaměřeného na umělou inteligenci, dolování z dat, strojové učení a internet věcí. Bakalářští a magisterští studenti řeší v rámci letního kempu vědecko-výzkumná i praktická zadání od průmyslových partnerů. Na zadání je možné se přihlašovat v Portálu SSP a jsou již spuštěny také předběžné registrace. Kemp bude probíhat od července do poloviny září a zadání jsou odměněna stipendiem.

Téma

Studenti řeší v rámci letního kempu vědecko-výzkumná i praktická zadání od průmyslových partnerů fakulty. Jednotlivá zadaní jsou vypsána v Portálu Spolupráce s průmyslem pod názvem kurzu Summer Camp 2018 (MI-SUM). V portálu se mohou studenti na jednotlivé projekty také přihlašovat. Kromě zajímavých zadání se během léta mohou studenti rovněž zúčastnit řady jak teoreticky, tak prakticky zaměřených přednášek.

Je možné se zúčastnit i se svým vlastním projektem, který se bude týkat některého z témat Datalabu. Oblasti témat jednotlivých projektů jsou nebo by měly být:

  • Umělá inteligence, strojové učení a dolování z dat
  • ChatBot Intelligence
  • Doporučovací systémy
  • Big data a distribuované systémy
  • Internet věcí
  • Softwarové a datové inženýrství
  • Vizualizace dat

Projekty jsou schvalovány komisí. Student by se měl zúčastnit nejméně osmi týdnů (ne nutně po sobě jdoucích). Když se student do kempu zapojí, může získat stipendium ve výši až dvacet tisíc korun.

O akci

Cílem akce je zprostředkovat studentům kontakt s průmyslem a také s vědou a výzkumem. Kemp je určen pro bakalářské a magisterské studenty všech ročníků a oborů na FIT. Více informací je k dispozici na stránkách kempu. Je již možné se předběžně registrovat.

Typ akce
Letní kemp
Organizátor
Laboratoř datových věd, FIT ČVUT
Termín
červenec až polovina září
Místo
Nová budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Web akce
Summer Camp 2018

Kontakt

Letní kemp pořádá výzkumná Laboratoř datových věd (DataLab) Fakulty informačních technologií ČVUT. Laboratoř se zabývá tématy jako dolování z dat, analýzou dat nebo big daty. Pokud máte k této akci nějaký dotaz, napište e-mail na adresu laboratoře datalab@fit.cvut.cz.Last modified: 2.9.2019, 13:35