Vývoj a nasazení optimalizované funkce memcpy v Google

Vývoj a nasazení optimalizované funkce memcpy v Google

Ondřej Sýkora, vývojář v pařížské pobočce společnosti Google, bude 6. května přednášet o optimalizaci funkce memcpy. Dozvíte se, jak tuto funkci sloužící ke kopírování bloků paměti navrhovali a také jak tuto svoji implemetaci nasadili do ostrého provozu. Přednáška se uskuteční v rámci cyklu Informatické večery FIT od 18:00 v posluchárně T9:107.

Téma

Manipulace s bloky paměti jsou jedny z nejčastěji prováděných operací nezávisle na programu, programovacím jazyku nebo platformě. Přesto, anebo právě proto, je na nich stále co zlepšovat. Ve společnosti Google v týmu Compiler Research, jehož open-source projekty najdete na GitHubu, vyvinuli optimalizovanou verzi funkce memcpy. Ta se nyní používá napříč jejich produkty a službami.

Ondřej vám během přednášky představí, jak v týmu postupovali při návrhu a implementaci této funkce v jazyce C++. Dále se dozvíte, jak se jejich přístup změnil při střetu s realitou, když svoji implementaci nasadili do ostrého provozu.

O akci

Akce je zdarma a bez registrace. Přednáška je primárně určena posluchačům se základní znalostí C++ a optimalizace na úrovni assembleru.

Typ akce
Přednáška
Přednášející
Ondřej Sýkora – Google
Termín
6. května 2019, 18:00–19:30
Místo
Posluchárna T9:107, Nová budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Jazyk
Čestina
Záznam
Nebude pořízen

O přednášejícím

Ondřej Sýkora – profile

Ondřej Sýkora pracuje jako vývojář v týmech Compiler Research a Operations Research v pařížské pobočce společnosti Google. Od nástupu v roce 2011 pracoval na plánování tras pro auta pořizující panoramatické snímky pro Street View, na vývoji nástrojů pro lineární programování, optimalizaci kódu pomocí technik operačního výzkumu či modelování výpočetního výkonu procesorů.

Předtím studoval umělou inteligenci a strojové učení na Matematicko-fyzikální fakultě UK. Ondřej se vždycky zajímal o to, jak fungují počítače a programy, a bavilo ho probírat se technickými detaily. To přesně odpovídá jeho současné práci s překladači, procesory a optimalizací.

Související obsah

Témata
Cyklus přednášek: Informatické večery FIT
Předchozí přednáška: Testování systémů s BDD JBehave Support
Následující přednáška: Budoucnost telekomunikací s technologií Li-Fi
Lidé
Přednášející: Ondřej Sýkora
Místa
T9:107
Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Veronika Dvořáková, veronika.dvorakova@fit.cvut.czPR referentka


Last modified: 2.10.2019, 9:47