Letní škola IT 2019

Letní škola IT 2019

Ve dnech 19.–23. srpna probíhá na půdě Fakulty informačních technologií další ročník Letní školy IT od organizace Czechitas. Jedná se o týdenní kurz pro dívky ze středních škol, během kterého se seznámí se základy různých IT disciplín. Učit se budou základy programování, kódování a grafiky. Program doplní exkurze, např. do Laboratoře zpracování obrazu nebo do Laboratoře inteligentních vestavných systémů.

Téma

Během letní školy se dívky seznámí se základy různých IT disciplín. Získají vztah k informatice, což jim může pomoci v rozhodování, jakému oboru se budou věnovat po ukončení střední školy. Dívky se naučí základům tvorby webu, programování i grafiky. IT je skvělým oborem (také) pro dívky!

Program

Součástí programu jsou teoretické přednášky i praktické workshopy, kde si studentky samy vyzkouší programování, grafickou tvorbu, interaktivní hry a absolvují exkurze. Na Fakultě informačních technologií navštíví dívky Laboratoř zpracování obrazu nebo také Laboratoř inteligentních vestavných systémů plnou nových a moderních robotů.

O akci

Letní škola IT je týdenní kurz pro dívky ze středních škol. Kurz je určen úplným začátečnicím bez předchozí zkušenosti s IT. Akce se koná ve spolupráci s Českým vysokým učením technickým v Praze. Fakulta dále zajišťuje prostory ve 3. patře Nové budovy ČVUT jako zázemí kurzu. Pro účast na Letní škole IT 2019 je nutné se registrovat a zaplatit poplatek.

Typ akce
Letní škola
Organizátor
Czechitas
Termín
19.–23. srpna 2019
Místo
Nová Budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Jazyk
Čeština
Web akce
Letní škola IT Praha 2019
Tisková zpráva
Na ČVUT v Praze začíná Letní škola IT pro středoškolačky

Letní škola IT

O organizátorovi

Czechitas - logoPořadatelem Letní školy IT je nezisková organizace Czechitas. Cílem organizace je vzdělávat a inspirovat dívky a ženy v informačních technologiích a budovat komunitu dívek se zájmem o IT. Za pomoci nejrůznějších workshopů a kurzů se organizace snaží reagovat na problém nedostatečné genderové diverzity v IT prostředí.

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Veronika Dvořáková, veronika.dvorakova@fit.cvut.czPR manažerka


Last modified: 19.8.2019, 12:02