Malware a techniky sociálního inženýrství používané k útokům na uživatele

Přednáška:   Malware a techniky sociálního inženýrství používané k útokům na uživatele
Přednášející:   Petr Šnajdr, bezpečnostní expert ESET software spol. s r.o.
Datum a čas: 13. října 2014, 18–19:30 hodin
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:111
Jazyk: čeština

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebooku G+ nebo  Srazy.info !

Obsah přednášky:

Každý den se objeví tisíce nových vzorků malware. Velmi často se k šíření malware využívají techniky sociálního inženýrství, aby důvěřivý uživatel nainstaloval do svého počítače kód, který se postará o získání citlivých dat resp. peněz. Ukážeme si příklady útoků a jak se bránit. Nezapomeneme zmínit ochranu mobilních zařízení, jejichž obliba se neustále zvyšuje, a mobilní zařízení v sobě nesou hodně citlivých informací.
 

Stručný životopis přednášejícího:

Petr Šnajdr studoval Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a po studiích začal pracovat jako IT Security Specialista pro CoProSys a.s. a od roku 2009 působil jako ICT Manager v S. & W. Automobily s.r.o. Do společnosti ESET software spol. s r.o. nastoupil v červenci roku 2012 na pozici Pre-sales Engineer. Zabývá se problematikou škodlivého software a kybernetickými útoky, prezentacemi, srovnávacími testy a podporou zákazníků, partnerů a interního týmu ESET software.
 

Záznam přednášky:

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

 Poslední změna: 26.7.2016, 14:10