Vývoj realtime funkcí na iOS s Firebase

Přednáška:   Vývoj realtime funkcí na iOS s Firebase
Přednášející:   Martin Šťáva (STRV)
Datum a čas: 11. května 2015, 18–19:30 hodin
Místo:       FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:111
Jazyk: čeština

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebooku G+ nebo  Srazy.info ! 

#ITvecer

Obsah přednášky:

Realtime funkcionalita je požadavkem většiny dnešních mobilních aplikací. Messaging, news feedy, notifikace, presence system a podobné funkce jsou dnes v aplikacích samozřejmost. Jejich implementace však vyžaduje infrastrukturu, jejíž vývoj může být mimo možnosti menšího týmu. Řešením je Firebase. Firebase spadá do kategorie BaaS (backend as a service) produktů, podobně jako např. konkurenční Parse. Na místo implementace vlastního backendu ušetřete čas pro zkvalitnění user expereience vašich aplikací.

Stručný životopis přednášejícího:                                 

Martin Šťáva je spoluzakladatel a CTO firmy STRV, kterou založil už během studií na Fakultě informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové. STRV se specializuje na vývoj mobilních aplikací pro klienty v USA, kterými jsou i startupy z dvou nejvýznamnějších akcelerátorů - Y Combinator a 500Startups. Martin se už více než 5 let primárně věnuje vývoji mobilních aplikací na iOS ale také se rád ponoří do psaní backendu v Node.js.
 
Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.
 

 Poslední změna: 30.9.2015, 19:36