Učení z videí a doporučování filmů pomocí Deep Neural Networks

Učení z videí a doporučování filmů pomocí Deep Neural Networks

Přijďte 16. dubna na přednášku s názvem Učení z videí a doporučování filmů pomocí Deep Neural Networks. Výzkumník Ondřej Bíža z ShowmaxLabu vysvětlí princip učení neuronových sítí z videí na YouTube a seznámí posluchače s logikou, kterou naučená síť používá k rozpoznávání objektů ve videích. Přednáška se koná v rámci cyklu Informatické večery FIT od 18:00 v posluchárně T9:107.

Téma

Deep learning techniky se ukázaly jako velmi úspěšné v klasifikování a detekci objektů v obrázcích. Rozšíření současných modelů zpracování videa je další přirozený krok na cestě ke strojovému vnímání. V této přednášce vás Ondřej Bíža seznámí s návrhem 3D konvoluční neuronové sítě pro detekci akcí ve videích. Popíše, jakým způsobem se neuronové sítě firmy Showmax učí ze statisíců YouTube videí. Dále s pomocí vizualizací nabídne vhled do logiky, kterou naučená síť používá k rozpoznávání objektů a akcí ve videu.

O akci

Vstup je zdarma a bez registrace. Akce je určena pro posluchače se základní znalostí probíraného tématu.

Typ akce
Přednáška
Přednášející
Ondřej Bíža – Fakulta informačních technologií ČVUT
16. dubna 2018, 18:00–19:30
posluchárna T9:107, Nová budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Jazyk
čeština
Záznam
bude pořízen

O přednášejícím

Ondřej Bíža – profileOndřej Bíža je výzkumník v ShowmaxLabu a student bakalářského programu Fakulty informačních technologií ČVUT. Ve svém výzkumu se zaměřuje na porozumění obrazu a videa pomocí hlubokých neuronových sítí. Ondřej také učí Deep learning v magisterském předmětu Metody výpočetní inteligence (MI-MVI.16) a přispívá k výzkumu v Deep Recommender Systems v RecombeeLabu.