Výlet do funkcionálního světa Elmu

Představte si svět, kde neexistuje pád webové aplikace na „Undefined is not a function“. Svět, kde se těšíte na refaktoring aplikace a zásahy do kódu děláte s klidem a jistotou. To vše s možností používat stávající JS knihovny a infrastrukturu. Chci vám ukázat, že takový svět může existovat – chci vám ukázat Elm.

Elm mě nadchl svou jednoduchostí s jakou představuje možnosti funkcionálního programování i těm, kterým pojmy jako currying, monády a funktory neříkají vůbec nic. Rád vás na chvilku vezmu do tohoto světa, ze kterého se už nebudete chtít vrátit zpět.

O akci

Akce je zdarma, ale je nutné se zaregistrovat na Meetup. Přednáška je primárně určena posluchačům s pokročilou znalostí JavaScriptu.

Typ akce
Přednáška
Přednášející
Tomáš Látal
Termín
18. dubna 2017, 18:00–20:00
Místo
posluchárna T9:111, Nová budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Jazyk
čeština
Záznam
YouTube

O přednášejícím

Tomáš Látal – Kolem počítačů se pohybuji více než 20 let. Od programování webů jsem na chvilku utekl k desktopovým aplikacím a hardwaru, abych se pak znovu vrátil zpět a zažil boom JS frameworků a Single Page aplikací.

Pracuji ve firmě GMC Software Technology a denním chlebem jsou mi TypeScript a C#. Ve volném čase objevuji nové jazyky a přístupy, pořádám akce a přednášky pro IT komunitu v Olomouci pod hlavičkou WebDev a jsem spolupořadatel olomouckých Coderetreatů a Coding Doja. Zajímá mě vše kolem počítačů a programování od 3D tisku, jednočipů až po počítačovou grafiku, kterou jsem vystudoval na FEL ČVUT.

Související obsah

Témata
Cyklus přednášek: JavaScript Developer Meetups
Předchozí přednáška: JavaScriptové mapy a jejich API
Následující přednáška: REST API je mrtvé, ať žije GraphQL a Relay
Lidé
Přednášející: Tomáš Látal
Záznam akce: Audiovizuální centrum studentů ČVUT
Místa
T9:111
Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Lukáš Janeček, lukas.janecek@fit.cvut.cz


Poslední změna: 23.4.2019, 12:54