Funkcionální architektura ve vodách Angularu

Funkcionální architektura ve vodách Angularu

Aleš Najman vám 7. 11. během své přednášky Funkcionální architektura ve vodách Angularu představí framework Angular. Ukáže, jak si s pomocí zkušeností s funkcionálním programováním poradit s jeho komplexitou a problémy s ní spojenými. Přijďte do posluchárny T9:107 na další přednášku z cyklu jsDev Meetups. Na akci je nutné se zaregistrovat.

Téma

Před více než rokem vývojáři z Google vydali první verzi frameworku Angular. Oproti svému předchůdci AngularJS z roku 2010 přinesl zásadní přepracování základních stavebních bloků. Využívá vlastnostní jazyka Typescript, především OOP postavené na třídách, dále generika a silnou typovou bezpečnost.

Může se zdát, že vše je dobré a krásné, ale komplexita aplikace roste neúměrně s počtem tříd, roztroušeným stavem a vedlejšími efekty. Řekneme si co s tím a ukážeme si, jak lze využít zkušenosti ze světa funkcionálního programování pro zkrocení saně komplexity a vytváření ještě lepších aplikací.

O akci

Akce je zdarma, ale je nutné se zaregistrovat na Meetup. Přednáška je určena pro mírně pokročilé vývojáře, kteří se zajímají o tvorbu webových aplikací běžících v prohlížeči. Je vhodné mít představu o základních konceptech frameworku Angular a být seznámen alespoň se základy programovacích jazyků Typescript nebo Ecmascript 2015.

Typ akce
Přednáška
Přednášející
Aleš Najman
Termín
7. listopadu 2017, 18:00–19:30
Místo
posluchárna T9:107, Nová budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Jazyk
čeština
Záznam
nebude pořízen

Angular

O přednášejícím

Aleš Najman se zajímá o tvorbu softwaru již od počátku 90. let a z programátorského koníčka se po škole stala profese. Nyní Aleš již 12 let válčí na pražském softwarovém pískovišti s backendem, ale také mobilními a webovými aplikacemi. Ve volném čase se věnuje poslechu herních soundtracků a žánru chiptunes. Rád připravuje a hlavně pije kvalitní kávu a povídá si o technologiích.

Související obsah

Témata
Cyklus přednášek: JavaScript Developer Meetups
Předchozí přednáška: Reactive type-safe WebComponents
Následující přednáška: Photopea: vývoj grafického editoru
Lidé
Přednášející: Aleš Najman
Místa
T9:107
Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Ing. Lukáš Janeček, lukas.janecek@fit.cvut.czOrganizátor jsDev Meetups


Poslední změna: 23.4.2019, 12:51