Moderní webová architektura založená na JavaScriptu a API

Moderní webová architektura založená na JavaScriptu a API

Přijďte 10. 4. na přednášku s názvem Moderní webová architektura založená na JavaScriptu a API. Zmíněnou architekturou je JAMstack, Ladislav Prskavec představí její výhody, nevýhody a možnosti využití. Další přednáška z cyklu jsDev Meetups se koná od 18:30 v posluchárně T9:111. Na akci je nutné se zaregistrovat.

Téma

Jistě znáte platformu LAMP stack. Víte, že současnou stoupající hvězdou je JAMstack? Vyzkoušejte si kombinaci JavaScriptu, API a Markup na platformách Jekyll, Netlify nebo Hugo a budete nadšeni stejně jako mnoho ostatních.

V přednášce si ukážeme moderní webovou architekturu JAMstack, její výhody a nevýhody a její možnosti ovlivnit vývoj. Součástí přednášky bude také navržení aplikace s použitím javascriptového frameworku Gatsby.js. Dále si ukážeme řešení problémů, která pomohou nahradit redakční systém WordPress nebo jiný CMS systém s pomocí API.

O akci

Akce je zdarma, ale je nutné se zaregistrovat na Meetup. Přednáška je určena pro posluchače se základní znalostí programovacího jazyka JavaScript.

Typ akce
Přednáška
Přednášející
Ladislav Prskavec – Oracle
Termín
10. dubna 2018, 18:30–20:30
Místo
posluchárna T9:111, Nová budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Jazyk
čeština
Záznam
nebude pořízen

O přednášejícím

Ladislav Prskavec - profilová fotkaLadislav Prskavec absolvoval Fakultu elektrotechnickou ČVUT a nyní pracuje jako Site Reliability Engineer (SRE) ve společnosti Oracle, dříve Apiary. V současné době ho kromě programování v Node.js a Ruby baví především další jazyky jako je Go Lang a nástroje pro monitorování a automatizaci infrastruktury jako Ansible, Kubernetes a Docker. Sledovat Ladislava můžete také na jeho blogu.

Související obsah

Témata
Cyklus přednášek: JavaScript Developer Meetups
Předchozí přednáška: Async/await v praxi
Následující přednáška: Google Apps Script = G Suite (automatizace || integrace || rozšíření)
Lidé
Přednášející: Ladislav Prskavec
Místa
T9:111
Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Ing. Lukáš Janeček, lukas.janecek@fit.cvut.czOrganizátor jsDev Meetups


Poslední změna: 23.4.2019, 12:52