Fiťácký informatický korespondenční seminář 2018/2019

Fiťácký informatický korespondenční seminář nabízí středoškolákům možnost zdokonalit se v algoritmických úlohách a změřit síly se svými vrstevníky. Dějištěm letošního ročníku je imaginarní postapokalyptický svět, v němž byl nastolen režim povolující pouze naivní algoritmy. Řešitelé spolu s hlavní hrdinkou Eleanor bojují proti tomuto zvrácenému režimu tím, že úlohy programují efektivně. Nejlepší řešitelé semináře mají možnost být přijati na FIT bez přijímacích zkoušek. Do 31. 1. 2019 probíhá první kolo soutěže.

Téma

Dějištěm letošního ročníku je imaginarní postapokalyptický svět, v němž byl nastolen režim povolující pouze naivní algoritmy. Řešitelé spolu s hlavní hrdinkou Eleanor bojují proti tomuto zvrácenému režimu tím, že úlohy programují efektivně. Těm nejúspěšnějším řešitelům nabízíme kromě nabytých znalostí a dovedností i přijetí na Fakultu informačních technologií ČVUT bez přijímací zkoušky.

Harmonogram

Letošní ročník se sestává ze tří kol a pro nejlepší řešitele je připraveno tradiční soustředění. To nabídne týden nabitý odbornými přednáškami nejen z informatiky. Dále budou na programu netradiční hry a celá akce bude zakončena programátorskou soutěží.

FIKS - soutěžící řešící úlohu
Soutěžící řešící úkoly na soustředění
První kolo
1. 10. 2018 – 31. 1. 2019
Druhé kolo
7. 1. 2019
Třetí kolo
2. 2. 2019
Jarní soustředění
Duben 2019

O akci

Korespondenční seminář je určen pro studenty středních škol a gymnázií 1.–4. ročníku. Účastníci řeší různé algoritmické úlohy a elektronicky je odevzdávají. Mohou tak změřit síly se svými vrstevníky a také si udělat představu, co čeká budoucí studenty FIT. Do semináře je možné se zapojit kdykoliv v jeho průběhu. Další informace a zadání úloh najdete na stránkách FIKS.

FIKS - logo
Typ akce
Soutěž
Organizátoři
RNDr. Tomáš Valla, Ph.D., Katedra teoretické informatiky
RNDr. Ondřej Suchý, Ph.D., Katedra teoretické informatiky
Studenti FIT
Jazyk
Čeština
Web akce
Fiťácký informatický korespondenční seminář

Kontakt

Seminář organizují studenti a vyučující z Katedry teoretické informatiky. Členy FIKS můžete kontaktovat na e-mailu kontakt@fiks.fit.cvut.cz nebo využít diskuzní fórum semináře.

Tomáš Valla - profile

RNDr. Tomáš Valla, Ph.D.

Organizátor FIKS

Odborný asistent na Katedře teoretické informatiky

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
RNDr. Tomáš Valla, Ph.D., tomas.valla@fit.cvut.cz@fit.cvut.czOrganizátor FIKS


Poslední změna: 11.10.2018, 13:27