Human-Level AI 2018

Konference Human-Level AI se v Evropě uskuteční poprvé, a to ve dnech 22.–25. srpna za podpory Fakulty informačních technologií ČVUT. Tato mezinárodní konference se věnuje výzkumu obecné umělé inteligence a moderních metod strojového učení. Můžete se těšit například na přednášku Kennetha O. Stanleyho, zakladatele Uber AI Labs. Vedle světových AI výzkumníků si na konferenci můžete poslechnout i doc. Pavla Kordíka z Katedry aplikované matematiky FIT. Konference je placená.

Téma

Human-Level AI je mezinárodní konference, která se věnuje výzkumu obecné umělé inteligence (AI). Do Prahy přijedou nejvýznamnější světoví experti z oblasti AI, kteří se zaměří na pokrok základního výzkumu a na to, jak překonat omezení současné umělé inteligence. Konference zahrnuje jak akademickou část programu, tak i programové bloky pod názvem „Budoucnost AI“ určené širší veřejnosti se zájmem o AI technologie.

Akademická část programu bude trvat tři dny a bude tvořena spojením tří zavedených konferencí:

Program

Na programu konference bude také přednáška „On Creativity, Objectives, and Open-Endedness“ od zakladatele Uber AI Labs Kennetha O. Stanleyho. Vedle světových AI výzkumníků si na konferenci můžete poslechnout i doc. Pavla Kordíka z Katedry aplikované matematiky FIT. Ten bude přednášet o „AI powered by AI“.

HLAI 2018 se bude zabývat otázkami v oblasti výzkumu a vývoje AI a také jejími širšími společenskými dopady. Jako součást programu je připraveno sympozium „Bezpečnost a společenské dopady AI“, které představí interdisciplinární výzkumníky, odborníky na bezpečnost v oblasti AI a zástupce byznysu.

Součástí konference bude také diskuze zaměřující se na potenciál AI. Tato sekce se pokusí zodpovědět otázku, proč by vládní i soukromý sektor měly do těchto nových technologií investovat.

O akci

Human-Level AI přitahuje každý rok nejuznávanější světové odborníky. Je to jedinečná příležitost pro studenty, doktorandy a zaměstnance, aby se dozvěděli o budoucnosti technologie AI od špičkových světových výzkumníků.

Pro účast na HLAI 2018 je nutné zaplatit poplatek za konferenci a zaregistrovat se. Všechny potřebné informace jsou dostupné na webových stránkách konference. Omezenému počtu motivovaných studentů bylo umožněno zúčastnit se konference jako dobrovolníci.

HLAI - logo
Logo konference Human-Level AI
Typ akce
Konference
Organizátoři
GoodAI
Fakulta informačních technologií ČVUT
Termín
22.–25. srpna 2018
Místo
Fakulta strojní ČVUT
Technická 4, Praha 6
Jazyk
Angličtina
Web akce
HLAI 2018

Kontakt

Konference se bude konat v Kampusu Dejvice v prostorách Fakulty strojní ČVUT – Technická 4, Praha 6. Konferenci pořádá společnost GoodAI za podpory Fakulty informačních technologií a dalších partnerů, jako jsou Facebook AI Research, Microsoft, MSD nebo O2.Poslední změna: 2.9.2019, 13:34