iBatis 3.0

Přednáška: iBatis 3.0
Přednášející: Ing. Jan Novotný, Senior Java Developer, FG Forrest a.s.
Datum a čas: 3. března 2010, 18–20 hodin
Místo: Ballingův sál, NTK, Praha
Jazyk: Čeština

 

Anotace přednášky: iBatis je framework pro mapování dat uložených v relační databázi na Java objekty. iBatis je už po několik let zajímavou alternativou k ORM frameworkům postaveným na JPA (jehož typickým představitelem je Hibernate). Mottem iBatisu je zjednodušit vývojářům práci s databází a přitom zůstat tak jednoduchý, jak jen to je možné. Právě jednoduchostí a nízkoúrovňovým přístupem k databázi poráží v řadě případů daleko silnější frameworky.

Na workshopu si budete moci sami vyzkoušet práci s iBatisem 3, který právě spatřil světlo světa. Kromě novinek v iBatisu bude k vyzkoušení jeho integrace do Spring Frameworku 3.1. Obě dvě záležitosti ještě nemají své stabilní verze, takže budou k vyzkoušení opravdu žhavé novinky. V průběhu bude vyhlášena soutěž o jednu licenci vývojového prostředí IntelliJ Idea 9 Ultimate Edition.

 

Vstupní předpoklady: Stačí běžná znalost Javy, SQL a JUnit knihovny pro testování. Každý účastník by měl mít vlastní notebook s instalovaným libovolným Java IDE (doporučuji IntelliJ IDEA), JDK 1.6 a Mavenem. Přestože budou materiály k dispozici i na workshopu, doporučuji si je stáhnout z adresy přes GIT klienta (git://github.com/novoj/iBatisWorkShop.git) nebo jako ZIP archiv (v menu vyberte Download sources). Další detaily budou zveřejněny na blogu.

 

Anotace přednášejícího: Ing. Jan Novotný je absolventem Univerzity Hradec Králové v oboru Informační management a nyní pracuje jako Senior Java Developer ve společnosti FG Forrest, a.s. V prostředí vývoje webových aplikací se pohybuje více jak 8 let a své zkušenosti se s Java komunitou snaží sdílet prostřednictvím odborného blogu „Myšlenky Otce Fura“. Od roku 2009 je členem Jetbrains Java Academy.Poslední změna: 23.4.2019, 10:24