Digital Product Development v tradičních společnostech

Přednáška: Digital Product Development v tradičních společnostech
Přednášející: Ing. Pavel Jirsák, Ing. Jan Malý (Komerční banka)
Datum a čas: 9. května 2016, 18–19:30 hodin
Místo: FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:111
Jazyk: čeština

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebookulogo_tw Twitteru! #ITvecer

 

Obsah přednášky:

Transformace tradičních produktů a služeb do digitálního prostředí s sebou nesla a stále ještě nese celou řadu úskalí. Jako problém se například ukazuje snaha převést původní produkty a služby do on-line světa ve stejné podobě, ve snaze nabídnout stejný rozsah funkcí a možností v obou světech. To postupně vedlo k popírání základních výhod digitálního světa na úkor tzv. off-line světa.

Pohled firem na danou věc se postupně mění. Pochopily, že některé své produkty a služby musí tvořit tzv. „Digital first“ a do samotného procesu tvorby musí zahrnout i své zákazníky a klienty. Protože jsou to právě oni, kdo nakonec rozhodnou o úspěchu či neúspěchu.

V přednášce lehce nakoukneme do historie, ale primárně se podíváme na současné trendy v návrhu a tvorbě digitálních produktů a služeb z pohledu tradiční korporace.

 

O přednášejících:

Pavel Jirsák vystudoval obor Marketingová komunikace na Vysoké škole finanční a správní. Po několika letech u Policie České republiky, kde byl u zrodu informační kriminality, přešel do bankovního sektoru podílet se na tvorbě digitálních kanálů, produktů a služeb. Od roku 2014 působí v Komerční bance jako manažer platebních systémů.

Jan Malý vystudoval ZČU, fakulta elektrotechnická. Po nabrání zkušeností na různých pozicích nastoupil do bankovního sektoru nejprve na pozici developer a postupně pracovalna pozicích software architekta, team leadera (který byl zodpovědný za návrh a vývoj přímého bankovnictví KB). V roce 2014/2015 byl u zrodu týmu IT Innvation lab v KB.

 

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

 Poslední změna: 14.2.2019, 17:33