Modernizace numerického řešení soustav rovnic pomocí MapReduce paradigmatu nad JVM

Modernizace numerického řešení soustav rovnic pomocí MapReduce paradigmatu nad JVM

Dne 11. 12. se od 18:00 uskuteční přednáška Modernizace numerického řešení soustav rovnic pomocí MapReduce paradigmatu nad JVM. Ondřej Stuchlík z Datamole (Zlatý partner FIT) ukáže, kdy je třeba hledat alternativy frameworku Apache Spark nebo JVM. Přijďte do posluchárny T9:107 na další přednášku z cyklu Informatické večery FIT.

Téma

Cílem přednášky bude na konkrétním příkladu předvést, jaké jsou možnosti řešení úloh v oblasti cluster computingu. Přednáška ukáže, na jaký typ úloh může být dnešní průmyslový standard Apache Spark a JVM nevhodnou volbou. Také odhalí, v jakých situacích je třeba se poohlédnout po jiném řešení.

Ondřej Stuchlík ukáže na případové studii, že populární framework Apache Spark a MapReduce paradigma nejsou správnou volbou pro všechny úlohy cluster computingu. Rovněž předvede, že v některých případech je javovský JIT na zkompilovaný kód jazyka C stále krátký.

O akci

Přednáška je zdarma a není nutné se na ni registrovat. Přednáška je určena i pro posluchače bez předchozí znalosti probírané technologie.

Typ akce
Přednáška
Přednášející
Ondřej Stuchlík – Datamole (Zlatý partner FIT)
Termín
11. prosince 2017, 18:00–19:30
Místo
Posluchárna T9:107, Nová budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Jazyk
Čeština
Záznam
YouTube
AVC FIT (přístupný pouze studentům a zaměstnancům ČVUT)

O přednášejícím

Ondřej Stuchlík - profileOndřej Stuchlík je absolventem Fakulty informačních technologií ČVUT a aktuálně působí na pozici Software and Big Data Engineer ve společnosti Datamole. Zodpovídá za efektivní implementaci data miningových a machine learningových algoritmů na počítačových clusterech. Také se zabývá návrhem distribuovaných datových platforem v prostředí cloud computingu.

Související obsah

Témata
Cyklus přednášek: Informatické večery FIT
Předchozí přednáška: Inteligentní automatizace business procesů
Následující přednáška: Salesforce – možnosti a využití v praxi
Lidé
Přednášející: Ondřej Stuchlík
Záznam akce: Audiovizuální centrum studentů ČVUT
Místa
T9:107
Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Veronika Dvořáková, veronika.dvorakova@fit.cvut.czPR referentka


Poslední změna: 15.4.2019, 10:24